Ruszył 4-gwiazdkowy Szczawnica Park Resort & Spa. W condo

W centrum Szczawnicy otwarty został 4-gwiazdkowy hotel Szczawnica Park Resort & Spa z 49 pokojami i 61 apartamentami sprzedawanymi w systemie condo po 12,5 tys. zł za m kw. z gwarancją 6 proc. zwrotu rocznie przez 10 lat.Hotel zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Dolnego, promenady spacerowej wzdłuż rzeki Grajcarek i stacji kolejki linowej na Palenicę. Ideą hotelu jest „odpoczynek w bliskości natury, tworzenie atmosfery slow life poprzez doświadczanie smaków, zabiegi relaksacyjne, a także rekreację”. Wnętrza mają łączyć nowoczesny design z duchem regionu. Wyposażone zostały w specjalnie zaprojektowane designerskie meble. Polska manufaktura Woody Woody wykonała drewniane lampy, a dębowe wykończenia przestrzeni mają sprawiać, że hotel będzie jednocześnie elegancki i przytulny. Strefa SPA & wellness Mikroklimat oferuje basen (w technologii OSPA z wykorzystaniem naturalnej soli i aktywnego węgla) z przeciwprądem, wodospadami, masażami wodnymi i podwodnym systemem nagłośnienia, kompleks saun, jacuzzi, brodzik i gabinety zabiegowe. Do dyspozycji gości jest też kort tenisowy.

Gastronomia w Szczawnicy Park to restauracja Kwiat Paproci z menu zgodnym z ideą slow life, opartym na produktach z regionu, kawiarnia Kolory Wiatru, lobby bar Echo Leśne oraz Palenisko – miejsce z grillem w ogrodzie hotelowym. Hotel dysponuje trzema salami konferencyjnymi: Trzy Korony o powierzchni 128 m kw., którą można połączyć z restauracją, tworząc 280-metrową przestrzeń, Kolory Wiatru o powierzchni 90 m kw. i 25-metrową Mgłą. Dla dzieci przygotowano salę zabaw Puchacz Bubo oraz zewnętrzny plac zabaw. Obiekt należy do Grupy Hotelowej Szczawnica Park, która w portfolio ma też 3-gwiazdkowy hotel Batory z 27 pokojami, Apartamenty Eko i Tęcza.

W Szczawnicy 4-gwiazdkowy hotel medical SPA planuje też otworzyć spółka Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, która kilka lat temu kupiła duże PRL-owskie sanatorium Hutnik. Generalny remont Hutnika zakończyć ma się w drugiej połowie tego roku. Thermaleo jest firmą należącą do spadkobierców przedwojennego właściciela uzdrowiska. Uruchomiła już m.in. 5-gwiazdkowy Modrzewie Park Hotel i 3-gwiazdkowy

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *