Orbis przenosi centralę, a w poprzedniej planuje hotel – MGallery?

Grupa Orbis wynajęła blisko 2,4 tys. m kw. powierzchni w biurowcu Lumen, znajdującym się obok Dworca Centralnego w kompleksie ze Złotymi Tarasami. Wiosną przeniesie tam swoją centralę, która od lat 50. mieściła się przy ul Brackiej. Z kolei kamienica przy Brackiej przeznaczona ma być na hotel.

Obecna siedziba Orbisu

W transakcji Orbisowi doradzała agencja Cushman & Wakefield, a właściciela budynku reprezentowała agencja JLL. – Grupa Orbis jest bardzo aktywnym podmiotem na rynku nieruchomości komercyjnych, jednak po raz pierwszy realizujemy proces relokacji biura w tak dużej skali. Decydując o wyborze nowej lokalizacji warszawskiej siedziby kierowaliśmy się wynikami ankiety przeprowadzonej wśród pracowników Grupy, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem siedziby w centrum miasta. Ważnymi czynnikami mającymi wpływ na wybór były również: dostępność komunikacji publicznej, w tym dogodnego połączenia z lotniskiem Chopina, usługi dodatkowe oferowane w bezpośredniej okolicy oraz satysfakcjonujące warunki finansowe najmu  – opisują Dominik Sołtysik, członek zarządu i chief development & investment officer Orbis S.A. Małgorzata Gajuk, dyrektor ds. asset management Orbis S.A.

Przyszła siedziba Orbisu

Według Małgorzaty Arseniuk, starszego konsultanta w dziale wynajmu powierzchni biurowych w JLL, biurowiec Lumen stanowi jeden z najbardziej prestiżowych adresów biurowych w Warszawie. – Bezpośredni dostęp do rozbudowanej komunikacji miejskiej i szerokiego wachlarza usług w ramach kompleksu zakupowo- rozrywkowego Złote Tarasy sprawia, że budynek od lat wynajęty jest na wysokim poziomie ponad 90 proc. – mówi Małgorzaty Arseniuk. W obecnej siedzibie przy ul. Brackiej 16 centrala Orbisu mieściła się od lat 50. XX wieku. Kamienica powstała w latach 80. XIX wieku. W czasie II wojny uległa znaczącym zniszczeniom, dlatego po wojnie  rozebrano ją do wysokości pierwszego piętra, a następnie odbudowano 5-piętrowy budynek już w stylu socrealistycznym. Po wyprowadzce wiosną tego roku do Lumenu, Orbis rozważa przeznaczenie budynku przy ul. Brackiej na hotel pod jedną ze swoich butikowych marek.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *