Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Z informacji „Hotelarza” wynika, że działał on będzie pod marką Radisson Red. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego budowa rozpocząć ma się wiosną przyszłego roku, składał się będzie z 41-kondygnacyjnej wieży z ok. 500 mieszkaniami pod wynajem długoterminowy oraz dziewięciokondygnacyjnego podium z hotelem.Liberty Tower to: 140-metrowa wieża mieszkalna z kaskadowym dachem i apartamentami o powierzchni od 36 do 125 m kw., hotel „jednej z wiodących sieci hotelowych na świecie” z basenem i jacuzzi na dachu, czterokondygnacyjny parking podziemny oraz specjalnie zaaranżowana strefa na 10. i 11. kondygnacji, gdzie znajdą się m.in. centrum fitness i strefa SPA, centrum konferencyjne, sala gier i strefa relaksu. Hotel otwarty ma być w III kwartale 2023 r. Według informacji „Hotelarza”, będzie on dzierżawiony przez Grupę Radisson i działał pod marką Radisson Red, młodszą siostrą Radisson Blu, stworzoną dla pokolenia millenialsów. – W sercu warszawskiej Woli, najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy stolicy, zrealizujemy inwestycję wyznaczającą standardy na polskim rynku nieruchomości na wynajem. Liberty Tower będzie stanowiło doskonałe połączenie najwyższej jakości architektury, rozwiązań funkcjonalnych i nowoczesnych technologii.

Poprzez ten projekt wnosimy na rodzimy rynek zupełnie nową jakość obsługi: budujemy apartamenty wraz z szeroką infrastrukturą udogodnień, wynajmujemy je i nimi w pełni zarządzamy – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse. Inwestycja obejmie również zabudowania o charakterze historycznym. Liberty Tower powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z „domem Duschika”, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych Duschik & Scholze.

Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy charakter miejsca. Prace obejmą gruntowną rewitalizację „domu Duschika” oraz odbudowę siedmiokondygnacyjnej kamienicy, umiejscowionych od strony ul. Żelaznej. Cały kompleks zaprojektowany został przez amerykańską pracownię Arquitectonica. Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości w USA i Europie. W Polsce zrealizowała do tej pory m.in. budynki biurowe: Warsaw Financial Center, International Business Center i Warsaw Corporate Center. Obecnie, wspólnie z Mennicą Polską SA, w sąsiedztwie Liberty Tower realizuje inwestycję biurową Mennica Legacy Tower ze 140-metrową wieżą i sąsiadującym 43-metrowym budynkiem. Spółka córka firmy – GGH Atlas Tower podpisała też przedwstępną umowę na zakup działki przy ul. Grzybowskiej, obok hotelu Hilton, gdzie planuje postawić 170-metrową wieżę z apartamentami. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *