Orbis przenosi centralę, a w poprzedniej planuje hotel

Grupa Orbis wynajęła blisko 2,4 tys. m kw. powierzchni w biurowcu Lumen, znajdującym się obok Dworca Centralnego w kompleksie ze Złotymi Tarasami. Wiosną przeniesie tam swoją centralę, która od lat 50. mieściła się przy ul. Brackiej. Z kolei kamienica przy Brackiej przeznaczona ma być na hotel pod butikową marką w stylu MGallery z ok. 80 pokojami.Wtransakcji Orbisowi doradzała agencja Cushman & Wakefield, a właściciela budynku reprezentowała agencja JLL. – Grupa Orbis jest bardzo aktywnym podmiotem na rynku nieruchomości komercyjnych, jednak po raz pierwszy realizujemy proces relokacji biura w tak dużej skali. Decydując o wyborze nowej lokalizacji warszawskiej siedziby, kierowaliśmy się wynikami ankiety przeprowadzonej wśród pracowników grupy, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem siedziby w centrum miasta.

Ważnymi czynnikami mającymi wpływ na wybór były również: dostępność komunikacji publicznej, w tym dogodnego połączenia z lotniskiem Chopina, usługi dodatkowe oferowane w bezpośredniej okolicy oraz satysfakcjonujące warunki finansowe najmu – opisują Dominik Sołtysik, członek zarządu i chief development & investment officer Orbis SA, i Małgorzata Gajuk, dyrektor ds. asset management w Orbisie. Według Małgorzaty Arseniuk, starszego konsultanta w dziale wynajmu powierzchni biurowych w JLL, biurowiec Lumen stanowi jeden z najbardziej prestiżowych adresów biurowych w Warszawie. – Bezpośredni dostęp do rozbudowanej komunikacji miejskiej i szerokiego wachlarza usług w kompleksie zakupowo-rozrywkowym Złote Tarasy sprawia, że budynek od lat wynajęty jest na wysokim poziomie ponad 90 proc. – mówi Małgorzata Arseniuk. W obecnej siedzibie przy ul. Brackiej 16 centrala Orbisu mieściła się od lat 50. Budynek powstał w latach 80. XIX wieku.

W czasie II wojny uległ znaczącym zniszczeniom, dlatego po wojnie rozebrano go do wysokości pierwszego piętra, a następnie odbudowano pięciopiętrowy gmach już w stylu socrealistycznym (choć dzisiaj może to udawać cegłę klinkierową). Po wyprowadzce wiosną tego roku do Lumenu, Orbis rozważa przeznaczenie budynku przy ul. Brackiej na hotel pod jedną ze swoich butikowych marek. W dotychczasowej siedzibie pracuje ok. 200 osób, a budynek ma ok. 3 tys. m kw. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *