a&o – największy hostel w Polsce powstanie w byłych Zakładach Radiowych Kasprzaka

a&o Hostel z 650 łóżkami w ponad 200 pokojach jedno-, dwu-, cztero- i sześcioosobowych otwarty ma zostać w październiku przy ul. Kasprzaka na bliskiej Woli. Będzie to największy hostel w Polsce i pierwszy należący do zachodniej sieci. Sieć a&o skupia 34 hostele i hotele budżetowe w sześciu krajacha&o Warszawa Wola zaoferuje m.in. śniadania typu all-you-can-eat, całodobowy bar z przekąskami, sale konferencyjne, strefę coworkingu, pralnię, kuchnię dla gości, kącik zabaw, bilard i miejsca parkingowe. Wszystkie pokoje posiadają własne łazienki. Hostel znajdzie się w budynku powstałym w latach 50. ubiegłego wieku, w którym mieściły się Zakłady Radiowe im. M. Kasprzaka, specjalizujące się w produkcji magnetofonów szpulowych, kasetowych i radiomagnetofonów, w latach 80. również „wież”. Po bankructwie w połowie lat 90. w budynku miał siedzibę do 2017 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Ostatnio budynek należał do luksemburskiego funduszu RE Investment, a zarządzała nim firma MF Capital, która po przebudowie uzyskała zezwolenia na prowadzenie tam działalności hotelowej, dzięki czemu mógł być sprzedany grupie a&o. Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Tremend. – Budynek spełnia podstawowe kryteria naszych obiektów. Cechuje go bardzo dobra dostępność, bliskość centrum i jest jednocześnie obiektem z dużym potencjałem – mówi Henri Wilmes, chief investment officer a&o. – Polska ma bardzo młode społeczeństwo: wielu uczniów, młodych ludzi i rodziny, dla których Warszawa jest bardzo popularnym celem podróży, a stolica staje się coraz bardziej atrakcyjną metropolią jako jeden z najważniejszych celów podróży w Europie.

Pierwszy a&o Hostel otwarty został w 2000 r. w Berlinie. Obecnie sieć skupia 34 obiekty będące połączeniem hotelu budżetowego i hostelu głównie w Niemczech i Austrii, a także m.in. w Amsterdamie, Kopenhadze, Wenecji, Pradze i Budapeszcie, łącznie z 24 tys. łóżek. To największa sieć hostelowa w Europie. Ceny zakwaterowania zaczynają się od 12 euro. Sieciowe hostele stają się coraz popularniejsze w Europie. Do głównych graczy zaliczają się sieci Generator Hostels, Meininger, Wombat i St Christopher’s Inn. W ostatnich latach również globalne sieci hotelowe zaczęły tworzyć marki łączące w sobie elementy hoteli budżetowych i hosteli, np. AccorHotels wprowadził markę Jo&Joe, a ostatnio Hilton ogłosił powstanie marki Motto by Hilton.

Również Grupa Arche w swoich kolejnych inwestycjach, m.in. w Warszawie, Gdańsku i Białymstoku, chce łączyć te funkcje. Obecnie w Polsce działa ok. 100 hosteli w Krakowie, ok. 50 w Warszawie oraz po ok. 20 w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Zazwyczaj oferują od kilkunastu do kilkudziesięciu łóżek

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *