Hyatt wraca do Polski. Do Krakowa. Na Błonia

Hyatt zawarł umowę franczyzy z 3M Hotels Group na hotel w Krakowie. Hyatt Place Kraków zaoferuje 216 pokoi i będzie zarządzany przez Hotel Professionals Management Group. Obiekt ma zostać otwarty w 2021 r. przy Błoniach.

Sieć Hyatt tym samym powróci do naszego kraju, gdzie była nieobecna od 2014 r. po tym, jak przestała zarządzać warszawskim hotelem przy ul. Belwederskiej, działającym wówczas pod marką Hyatt, a obecnie jako hotel niezależny pod nazwą Regent. Krakowski Hyatt Place położony będzie na zachód od centrum miasta, 15 minut spacerem od Muzeum Narodowego, przy stadionie Wisły Kraków. Nowy obiekt zaoferuje około 300 m kw. powierzchni do spotkań oraz 180-metrową strefę treningową połączoną ze strefą relaksacyjną z saunami suchymi i parowymi. Nowy hotel będzie dysponował także dwoma punktami gastronomicznymi – restauracją Zoom i lobby barem. Sebastian Szczepski, przedstawiciel 3M Hotels Group, powiedział: – Z wielką przyjemnością dostarczamy wysokiej jakości projekty. Cieszymy się, że goście będą mieli bezproblemowy pobyt w Hyatt Place Kraków. Według Takuya Aoyamy, wiceprezesa działu rozwoju w Hyatt, „Kraków, ze swoją królewską historią i dziedzictwem kulturowym, oferuje doskonałe warunki do zaprezentowania marki Hyatt Place, którą mamy nadzieję zobaczyć na wszystkich rynkach Europy Środkowej i Wschodniej”. Jeszcze w roku 2014 w wywiadzie dla „Hotelarza” Takuya Aoyama zapowiadał plan wprowadzenia marki Hyatt Place do Polski. Hyatt Place, jak podkreślał Aoyama, to marka z segmentu select service, porównywalna do Alofta, Four Points, Courtyard by Marriott. – I chcemy ją aktywnie wprowadzić w Europie, bo są one dopasowane do wymagań i potencjału rynków typu secondary, czyli tych poza stolicą czy w lokalizacjach poza centrum, np. przy lotniskach, parkach biurowych itp. Z cenami 80-100 euro za pokój – mówił. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *