Kamień węgielny pod „cyrkowy” ibis Styles Szczecin Stare Miasto

W Szczecinie powstaje hotel ibis Styles, którego design oparty jest na motywach cyrkowych. 27 marca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hotelu z udziałem prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.Za koncepcję tematu przewodniego i projekt wnętrz odpowiada pracownia Detal z Trójmiasta, projektantem bryły hotelu jest Federacyjne Biuro Architektoniczne, generalnym wykonawcą firma Mota-Engil, a inwestorem Orbis, który posiada w Szczecinie już trzy hotele: Novotel, ibis i ibis Budget. W ibis Styles znajdzie się 161 pokoi, restauracja Winestone oraz WineBar. Do dyspozycji gości będą także sale konferencyjne, strefa fitness i parking podziemny. Prace budowlane ruszyły z końcem stycznia 2019 r., a mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2020 r. – Każdy hotel ibis Styles ma swój unikatowy temat przewodni, który nadaje charakter całemu obiektowi. Przejawia się on w niemal każdym elemencie wnętrz i buduje niezapomniane wrażenia z pobytu – mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis SA. – Goście hotelu niewątpliwie docenią wyjątkowy wystrój wnętrz i znakomitą lokalizację obiektu.

Motywem hotelu ibis Styles Szczecin Stare Miasto będzie cyrk. We wspólnych przestrzeniach cyrkowe inspiracje przejawiały się będą w charakterystycznych barwach – czerwieni, bieli i złocie. Cyrk to także wszechobecna geometria – romby, trapezy, trójkąty i pasy będą integralną częścią mebli i innych elementów wyposażenia hotelu. Wspomnienia z wizyt w cyrku przywołają także fotografie i oznaczenia wybranych miejsc w przestrzeniach wspólnych w postaci dużych, rozświetlonych napisów. Nie zabraknie także dekoracji imitujących cyrkowe instrumenty muzyczne, takich jak trąbki czy perkusyjne talerze. Nowa inwestycja Grupy Orbis w Szczecinie jest realizowana zgodnie z zieloną certyfikacją BREEAM – wielokryteriowym systemem oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko. – Hotel ibis Styles Szczecin Stare Miasto będzie spełniał wysokie wymagania postawione budynkom ekologicznym.

Poprzez zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku, np. systemu sterowania budynkiem BMS czy paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej, będzie możliwe ograniczenie zużycia energii i częściowe pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynku ze źródeł odnawialnych. Ambicją Grupy Orbis i Accor są hotele przyjazne środowisku, pozostawiające jak najmniejszy „ślad węglowy”, dlatego też przywiązujemy dużą uwagę do jakości całego przedsięwzięcia inwestycyjnego – tłumaczy Dariusz Gul, dyrektor ds. inwestycji w Grupie Orbis. Projekt zlokalizowany jest w sercu Starego Miasta, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich. – Cieszę się, że ta część Starego Miasta się zmieni.

Powstanie atrakcyjna przestrzeń, która niebawem wypełni się mieszkańcami oraz turystami. Goście hotelu ibis Styles będą także gośćmi miasta Szczecin. Oferujemy im nowoczesną metropolię, która nie przytłacza. Miasto, w którym warto zatrzymać się na dłużej, poznać jego historię oraz najnowsze ikony, takie jak choćby Filharmonia czy nadodrzańskie bulwary. Już dziś zapraszam – mówił w trakcie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *