Pierwsza debata podczas Hotel Investment Trends Poland & CEE

Rozpoczęła się pierwsza debata podczas trwającego międzynarodowego forum Hotel Investment Trends Poland & CEE. Jej matem są potencjalne wyzwania i perspektywy rynku hotelowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Debatę prowadzi David Bailey, Head of Client Solutions z CBRE Hotels. Udział w panelu biorą: Marybelle Arnett, wiceprezes ds. rozwoju na Europę Centralną i Wschodnią sieci Hilton,Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA, Gheorghe Marian Cristescu
Przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy MSiT, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, André Pinto Gomes, Investment Manager w Union Investment Real Estate GmbH, David Kellett, starszy dyrektor Hotel Transactions w Invesco Real Estate oraz Markus Lehnert
Wiceprezes, Międzynarodowy Dział Rozwoju, Marriott International. - Polska jest naszym rynkiem strategicznym i można powiedzieć , że odnieśliśmy tu jeden z najwięszkych sukcesów w Europie. Skłaniamy się w kierunku franczyzy i coraz wyższe mamy wymagania w kierunku franczyzobiorców - podkreśla Marybelle Arnett.

- Każda inwestycja w nieruchomości musi być ściśle związana z miejscem - zauważył David Kellett. Dla Polski, jeśli spojrzymy globalnie, w ciągu ostatnich lat był brak pieniędzy - podkreślił Gheorghe Marian Cristescu. - W ciągu ostatnich lat zaczęły inwestować międzynarodowe, duże marki, bo jesteśmy bardzo dobrym terenem w który się inwestuje. Jest to pierwszy kraj w tej części Europy, który stał się terenem inwestycyjnym. Podczas planowanego Centralnego Portu Lotniczego warto zainwestować w infrastrukturę hoteli, bo to jest przyszłość. Gilles Clavie zauważył, że dziś wszystkie hotele w Warszawie są zarządzane przez Polaków i to jest ogromna zmiana w tej dziedzinie.

Rozmowa toczy się wokół wyzwań, między innymi takimi, jakimi sa stawki za pokój oraz zatrudnienie ludzi. George Marian Cristescu zauważył, że koszt pracy jest to ponad 30 proc., a nie jesteśmy na tyle zwiększyć cen pokoi, żeby to się ze sobą spinało.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *