Q Hotel wchodzi do Warszawy. Na Nowogrodzką


Polska sieć Q Hotel kupiła od izraelskiego dewelopera Metropol NH działkę przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie od lat swoją centralę ma Prawo i Sprawiedliwość.

Nieruchomość znajduje się w pobliżu pl. Zawiszy, na granicy Śródmieścia, Ochoty i Woli. – Mając świadomość tego, jak ważne dla każdej liczącej się sieci hotelowej jest posiadanie obiektu w stolicy, bardzo długo poszukiwaliśmy odpowiedniej lokalizacji w Warszawie. Bliskość centrum i rozwijającej się Woli oraz planowane uruchomienie dawnej stacji Warszawa Główna upewniły nas co do słuszności podjętej decyzji – mówi Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel. Jak poinformowało Radio Zet, nowy właściciel wystosował do dotychczasowych najemców list o uspokajającej treści, tłumacząc, że „nie planuje podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy”. Metropol NH był właścicielem nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej od 2007 r., gdy odkupił go od spółki Srebrna Wysokość transakcji nie została podana. Według informacji nieoficjalnych chodzi o kwotę 6-7 mln euro. Q Hotel to sieć stworzona przez Leszka Gaczorka, twórcę firmy CCC, i Piotra Szostaka, prezesa firmy MSU, która jest czołowym producentem podeszew w Europie. Pierwszy hotel otwarto w 2014 r. we Wrocławiu, a obecnie w skład sieci wchodzi pięć obiektów: 4-gwiazdkowe Q Hotel Plus Wrocław, Q Hotel Plus Kraków, Q Hotel Plus Katowice i Q Hotel Grand Cru Gdańsk oraz 3-gwiazdkowy Q Hotel Kraków. W 2021 r. sieć planuje otwarcie w Bielanach Wrocławskich swojego największego hotelu z 209 pokojami. •Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *