Światowy Dzień Ochrony Środowiska w Golden Tulip

5. czerwca obchodzony był Światowy Dzień Ochrony Środowiska (World Environment Day). W dwóch warszawskich hotelach Golden Tulip (Centre i Airport), zaplanowano specjalną akcję pod hasłem: We celebrate Green Day every day!

Dla gości przygotowano plakaty w wersji elektronicznej, pokazujące w jaki sposób świadomie dbać o środowisko, również podczas pobytu w hotelu. Zakręcenie wody podczas mycia zębów, obniżenie temperatury w pokoju o 1 stopień czy skorzystanie z ręczników więcej niż jeden raz, to tylko niektóre działania edukujące, o jakie powinien zatroszczyć się hotel, chcący posiadać status ekologicznego. Pracownicy hoteli Golden Tulip Warsaw Centre oraz Airport, każdego szczebla, w tym dniu do miejsca pracy przybyli innym środkiem lokomocji niż auto –Wyzwanie było rejestrowane w jednej z popularnych aplikacji motywującej do uprawiania sportu. Dodatkowo wypracowane kilometry są wsparciem dla jednej z akcji charytatywnej. Liczy się tutaj dobra zabawa połączona z promowaniem zdrowego stylu życia wśród społeczności Golden Tulip.

W ostatnim czasie hotele Grupy Louvre Hotels (Golden Tulip, Campanile i Premiere Classe) rozpoczęły proces eliminowania plastikowych słomek z restauracji i centrów konferencyjnych. Hotel Golden Tulip Warsaw Centre już przyłączył się do głośnej akcji TU PIJESZ BEZ SŁOMKI. Akcja ekologiczna, promowana hasztagiem #suckingsucks, ma na celu wycofanie plastikowych słomek z pubów, restauracji w Polsce oraz popularyzację zasady less waste. Słomki wyglądają niewinnie, jednak mają ogromny wpływ na środowisko – są jednym z siedmiu najczęściej zbieranych śmieci na plażach.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej. Obecnie jest obchodzone w ponad 100 krajach. Główną misją Dnia Środowiska jest utrwalanie haseł dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *