Tremend – Pracownią Projektowania Wnętrz Roku

Tremend pod raz drugi z rzędu został wybrany Pracownią Projektowania Roku w konkursie na Hotelarskie Inwestycje Roku, tym razem za wnętrza hotelu Metropolo by Golden Tulip Kraków i modernizację Novotel Poznań Centrum. Ogłoszenie wyników odbyło się 30 maja podczas gali w hotelu Renaissance Airport w Warszawie. Teraz więcej szczegółów.

Magdalena Federowicz-Boule, prezes Tremend. Fot. Piotr Gilarski

W kategorii Pracownia Projektowania Wnętrz nominowane zostały trzy firmy decyzją Kolegium Redakcyjnego „Hotelarza” po konsultacjach z członkami 25-osobowej Kapituły, składającej się z autorytetów polskiego hotelarstwa: szefów polskich sieci hotelowych i operatorów, dyrektorów ds. rozwoju globalnych sieci na polskim rynku, doradców hotelarskich oraz ekspertów z różnych segmentów branży. Warunkiem nominacji było zrealizowanie w ciągu 12 miesięcy od II kwartału 2018 do I kwartału 2019 r. co najmniej dwóch stojących na wysokim poziomie projektów, które zostały oddane do użytku lub są w fazie końcowej.  Następnie członkowie Kapituły po zapoznaniu się z uzasadnieniami poszczególnych projektów głosowali na jednego z nominowanych. Decyzją Kapituły w tej kategorii wygrała pracownia Tremend za realizację Metropolo by Golden Tulip w Krakowie i modernizację Novotel Poznań Centrum.

Wnętrze hotelu Metropolo w Krakowie charakteryzuje się harmonijnym połączeniem chińskiego art deco z europejskim designem. Nieco egzotyczna estetyka chińskiego art deco przenika się tu z europejskim wzornictwem w sposób naturalny i niewymuszony. Charakteru dodają eleganckie meble i oświetlenie oraz detale – chińska mozaika, lustra czy ozdobny żyrandol. Strefy wspólne zaaranżowano w taki sposób, by sprzyjały nawiązywaniu kontaktów – duże stoły oraz komfortowe krzesła zachęcają do wspólnego celebrowania posiłków. Zadbano także o strefy przeznaczone do prywatnych rozmów – w tym celu powstały odseparowane wnęki, w których można spotkać się przy filiżance herbaty.

W przypadku modernizacji hotelu Novotel Poznań Centrum projektantom zależało na stworzeniu stref wspólnych sprzyjających interakcjom, gdzie goście będą chcieli spędzać wolny czas, pracować, spożywać posiłki i się integrować. Lobby staje się tu ważną przestrzenią społeczną. Nietypowe recepcje, odbiegające formą od standardowej długiej, wysokiej lady oraz mieszanka nowoczesnego wzornictwa zestawiona z propozycjami vintage, zmniejszają dystans i nadają wnętrzu przyjazny charakter. Jest mniej formalnie, przytulnie i wygodnie.

W tej kategorii nominowane też były pracownie: EC-5 Architekci za modernizacje hoteli Mercure Warszawa Grand i Novotel Wrocław City oraz ORB Studio za wnętrza dwóch krakowskich hoteli: Bachleda Luxury Hotel MGallery by Sofitel i Balthazar Design Hotel.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *