Pierwszy konkurs Szefów Kuchni – Arche Chef 2019

Grupa Arche zorganizowała wśród 20 szefów kuchni swoich obiektów pierwszą edycję konkursu kulinarnego Arche Chef pod patronatem Karola Okrasy. Ideą konkursu jest propagowanie kuchni regionalnej, opartej na ekologicznych, tradycyjnych produktach wywodzących się z danego rejonu Polski.


Nagrodę główną – staż w restauracji Karola Okrasy oraz profesjonalne noże szefa kuchni – zdobyła drużyna: Daniel Warszawski (Puławska Residence Warszawa) i Bartosz Kawecki (Tobaco Łódź). II nagrodę – staż w Atelier Amaro – drużyna: Paweł Powierża (Pałac i Folwark Łochów) i Dariusz Skowron (Koszary Arche Hotel), a III nagrodę – kolację w restauracji Karola Okrasy z osobami towarzyszącymi – drużyna: Wojciech Krepsztul (Tobaco) i Piotr Gipsiak (Arche Hotel Geologiczna Warszawa). Nagrodę publiczności zdobyli Krzysztof Suszek (Arche Hotel Lublin) i Łukasz Strupiechowski (Arche Hotel Poloneza Warszawa)

Szefowie kuchni Arche przed przystąpieniem do konkursowego gotowania wyruszyli na eskapadę po polskich producentach tradycyjnej i regionalnej żywności w woj. podlaskim. Następnie pod wiatami znajdującymi się na terenie Zamku Janów Podlaski prezentowali swoje umiejętności kulinarne. Na pięciu ogniskach, powstały dania konkursowe, które były dostępne podczas degustacji. Goście hotelu jak i osoby, które specjalnie przyjechały na to wydarzenie miały okazję w jednym miejscu skosztować potraw szefów kuchni Arche z całej Polski. Przy tej okazji na terenie Zamku odbył się mały festiwal produktów regionalnych. Stoiska z kiszką ziemniaczaną, pierogami, miodami, octami, przyprawami, serami nadbużańskimi i winem cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Symboliczna statuetka dla zwycięzców „pęk marchewek” i medale dla uczestników powstały w Warsztacie Rękodzieła Artystycznego toMY, który działa z ramienia Fundacji Leny Grochowskiej i zatrudnia osoby niepełnosprawne.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *