W Szklarskiej Porębie powstanie pierwszy w Polsce hotel sieci Hôtels & Préférence   INWESTYCJE

W Szklarskiej Porębie powstanie 270 pokojowy hotel należącej do Louvre Hotels Group sieci Hôtels & Préférence. Obiekt, którego inwestorem jest Polish Mountain Resorts zbudowany zostanie w technologii modułowej dostarczonej przez polską firmę DMD Modular.

Operatorem obiektu, który zadebiutować ma na rynku w 2021 roku będzie spółka Consulting Plus Hospitality związana z byłym prezesem Hoteli DeSilva Witoldem Ignatowskim.

Hotel należący do kategorii H&P Luxury powstanie w technologii mieszanej, ale 95 proc. całkowitej powierzchni przeznaczonej na pokoje hotelowe (około 11 500 m2) ma powstać w technologii modułowej. Tym samym będzie to jedna z największych tego typu realizacji w Europie. Produkcja ma się rozpocząć na przełomie 2019 i 2020 roku  zaś obiekt będzie dostępny dla gości w 2021 r.

Inwestorem jest spółka Polish Mountain Resorts, która powstała na bazie wieloletnich doświadczeń Grupy EVIP, specjalizującej się od ponad 30 lat w doradztwie z zakresu prywatyzacji, M&A, zarządzania oraz pozyskiwania finansowania, jak również w prowadzeniu inwestycji nieruchomościowych na zlecenie inwestorów i na rachunek własny.

Autorem projektu jest pracownia AGK Architekci.

- Wybór Spółki DMDmodular jako dostawcy pokoi dla kolejnej prestiżowej marki hotelowej jest potwierdzeniem naszej pozycji i know-how w zakresie jakości i ceny jaką oferujemy inwestorom. Technologia modułowa i autorskie rozwiązania DMD doskonale sprawdzają się w tego typu kontraktach - zwłaszcza w segmencie premium, gdzie istotne są detale i kontrola jakości. – powiedziała prezes DMDmodular Ewelina Woźniak – Szpakiewicz.

- Zwykle na realizację inwestycji hotelowej w Polsce w technologii tradycyjnej potrzeba  ponad 24 miesięcy. Tu możemy ten czas znacząco skrócić. Technologia modułowa to przyszłość budownictwa komercyjnego. Dzięki współpracy z firmą DMDmodular możemy liczyć na maksymalizację korzyści finansowych w procesie inwestycyjnym przy jednoczesnym zachowaniu oczekiwanej przez nas jakości – dodał Witold Ignatowski z CplusH.

Witold Ignatowski był min. inicjatorem zbudowania w Polsce sieci Hotele DeSilva. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa zarządu spółki operującej hotelami tej sieci.

Hotels & Preference to międzynarodowa grupa hotelowa utworzona w 2000 r. we Francji -  należąca do Louvre Hotels Group, posiadająca ok. 150 hoteli pod marką H&P. Hotels & Preferencje to nowoczesne hotele, w większości 4 i 5-gwiazdkowe.

Spółka DMDmodular koncentruje się głównie na sektorze hotelowym i mieszkaniowym. Realizuje obecnie kontrakt dla sieci Marriott w Nowym Jorku obejmujący 168 pokoi hotelowych. W swoim portfolio ma również modułową rozbudowę w czterogwiazdkowym standardzie dla hotelu  BoniFaCio SPA & Sport Resort pod Warszawą, a także zespół obiektów dla parków rekreacyjnych w Holandii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *