WYBÓR MISTRZÓW – WYJĄTKOWA KOLEKCJA KAW NESPRESSO

Ruszyła nowa kampania Nespresso „Celebrate Your Favourites” inspirowana światem kina. Ristretto, Arpeggio, Livanto, Volluto i Fortissio Lungo tworzące kolekcję „Wybór Mistrzów” to niezmiennie ulubione kawy konsumentów. Każda z tych kaw ma wyjątkową osobowość, którą tym razem porównaliśmy do estetyki filmowej. Nowej kampanii towarzyszy również powrót włoskiego duetu – limitowanych mieszanek Tribute to Trieste i Tribute to Milano. Kawa Nespresso dostępna jest w butikach Nespresso. Można ją zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną.

WYBÓR MISTRZÓW

Nowa kampania „Celebrate Your Favourites” czerpie inspirację z codziennych wyborów konsumentów. Faworytami wśród klasycznych kaw łagodnych są Volluto i Livanto. Natomiast wśród kaw intensywnych prym wiodą Ristretto, Arpeggio i Roma.

Te mieszanki Nespresso cieszą się największą popularnością właśnie ze względu na ich aromat i smak. – mówi Coffee Ambassador Nespresso, Anna Oleksak. Członkowie naszego Klubu szukają w kawie nut przypominających zapachy pieczenia – od bardziej wytrawnych aromatów gorzkiej czekolady, kakao i skórki pieczonego chleba, po słodkie nuty karmelu, herbatników, drożdżowego ciasta. Przywiązujemy się do naszej ulubionej filiżanki kawy. 

Inspiracji do stworzenia intensywnie palonego metodą split roast Ristretto dostarczyła ekspertom kawowym Nespresso kultura kawiarniana Neapolu. To klasyczna mieszanka, jednak z zaskakującą kwaskową nutą. Tajemnicze Ristretto niczym bohater filmów szpiegowskich zostawia poszlaki ciemnej mieszanki Arabiki ze Wschodniej Afryki i Ameryki Południowej, by w ostatniej chwili zmylić trop odrobiną wschodnioindyjskiej Robusty.

Arpeggio to wielokrotny zwycięzca testów preferencji konsumentów, dlatego proces wytwarzania tej mieszanki pozostaje niezmienny od lat. Starannie wyselekcjonowana czysta mieszanka Arabiki z Kostaryki, z Brazylii i innych krajów Ameryki Południowej i Środkowej nadaje nuty gorzkiego kakao, a drobne mielenie ziaren sprawia, że szlachetne Arpeggio zaskakuje aksamitną teksturą.

Z kolei Livanto to kawa na poprawę humoru i odnalezienie wewnętrznej równowagi. Dzięki długiemu paleniu w średniej temperaturze ziarna Arabiki z górzystych plantacji Gwatemali, Brazylii i Kolumbii rozwijają swój zrównoważony charakter, który doceniają konsumenci. Livanto jest synonimem równowagi smaków słodkiego karmelu i zbóż.

W Volluto subtelna kompozycja lekko palonej Arabiki z gór Kolumbii i jej delikatnej odpowiedniczki z wyżyn Brazylii łączy się w muzycznej harmonii. Zanim ziarna z Brazylii trafią do fabryk, leżakują od czterech do pięciu miesięcy na farmach, co wygładza ich smak. W 1986 znana jako Bolero w hołdzie znanemu utworowi, dziś Volluto, niczym gwiazda musicali, oczarowuje symfonią biszkoptowych i owocowych nut, podobno nawet samego George’a Clooney’a.

Fortissio Lungo to prawdziwa gratka dla poszukiwaczy przygód. Przez wieki proces monsunowania ziaren nadający wyjątkowy smak Fortissio Lungo pozostał niezmienny. Do dzisiaj monsunowe deszcze przez cztery miesiące oddziałują na indyjskie ziarna Arabiki, leżakujące w Malabarze. Dodatek płukanej Arabiki z gór Kolumbii pomaga uwydatnić słodkie nuty zbożowo-słodowe przełamane lekką kwaskowością i goryczką.

POWRÓT LIMITOWANEJ KOLEKCJI

Powraca również jedna z najpopularniejszych limitowanych edycji kaw – Tribute to Milano i Tribute to Trieste inspirowana dwoma kultowymi miastami Włoch, jednak różną kulturą picia kawy. W życiu Triestu kawa zajmuje ważne miejsce, ma nawet lokalne określenia – „nero” oznacza espresso, zaś „capo” to dodatek pierzyny mleka serwowany w szklance, zamiast w klasycznej filiżance. Triest w interpretacji Nespresso to delikatna mieszanka Arabiki z południowoamerykańskich ziaren. Charakteryzuje się okrągłą teksturą z wyczuwalnymi nutami czekolady i świeżych orzechów laskowych, przełamanych orzeźwiającym aromatem owoców.

Z kolei w gwarnym i eleganckim Mediolanie kultura picia espresso jest tak powszechna, że samo słowo „espresso” nie jest już używane – to zwyczajnie „un caffé” (kawa). W oczach Nespresso Mediolan to niezwykle aromatyczna mieszanka Arabiki z Ameryki Środkowej i Południowej wzmocniona naturalną indyjską Robustą. W rezultacie powstała elegancka równowaga między delikatnymi aromatami owoców i słodkimi nutami zbożowymi.

LAUNCH NOWEGO EKSPRESU

Kampanii towarzyszy launch ekspresu Essenza Plus. W nowej wersji Essenzy można przygotować aż cztery rozmiary kaw – espresso, lungo, americano oraz americano XL. Dodatkowo ekspres ma funkcję przygotowania gorącej wody. Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu ekspres sam wysyła komunikat, kiedy potrzebuje odkamieniania. Za pomocą jednego przycisku można również zamawiać nowe kapsułki z kawą.

Kawa Nespresso dostępna jest w butikach Nespresso. Można ją zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną. Więcej informacji o kolekcji Wybór Mistrzów znajduje się na dedykowanej podstronie. O nowej edycji limitowanej można poczytać również tutaj.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *