Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego uhonorowany za zasługi dla rozwoju turystyki

W ubiegłym tygodniu Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu wziął udział w konferencji „Turystyka i miejsca pracy – lepsza przyszłość dla wszystkich” oraz przewodniczył w III posiedzeniu Społecznej Rady Turystyki III kadencji. Obydwa wydarzenia odbyły się w ramach Ogólnopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, których organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna. Podczas tych wydarzeń Gheorghe Marian Cristescu został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudę oraz otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla Turystyki” nadawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


W piątek, 27 września zakończyła się konferencja Turystyka i miejsca pracy – lepsza przyszłość dla wszystkich. Wydarzenie, które odbyło się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zorganizowane zostało przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Prezesowi PHH zostało powierzone moderowanie sesji pt. Praca w turystyce – wpływ nowych trendów. W roli ekspertów wzięli udział m. in. Krzysztof Szadurski, wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Dominik Borek, z-ca dyrektora Departamentu Turystyki w MSiT.


W trakcie panelu debatowano o ekonomii współdzielenia jako nowym trendzie w turystyce. Dyskutowano o takich inicjatywach jak „Weekend za pół ceny” czy „Polskie Marki Turystyczne”. Rozmawiano o wsparciu oddolnych proekologicznych inicjatyw. Omawiano wpływ nowych technologii na zatrudnienia w turystyce i to w jakim stopniu aplikacje mobilne mogą zastąpić czynnik ludzki w turystyce. Ostatnim zagadnieniem poruszanym podczas panelu była potrzeba certyfikacji kwalifikacji w turystyce, która w połączeniu z autentyczną gościnnością jest pomocna w ujednoliceniu standardów i wymagań w stosunku do przedsiębiorców.
W sobotę, 28 września w Piekarach Śląskich odbyło się III posiedzenie Społecznej Rady Turystyki III kadencji. Spotkanie otworzone przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę, poprowadził przewodniczący Rady Gheorghe Marian Cristescu. Tematem był aktualny stan prac legislacyjnych w obszarze turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz włączanie kwalifikacji rynkowych z obszaru turystyki do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Poinformowano również o wynikach I naboru do projektu „Polskie Marki Turystyczne” oraz omówiono plan wsparcia przez Polską Organizację Turystyczną uczestników projektu „Polskie Marki Turystyczne”.


Gheorghe Marian Cristescu od września 2017 r. pełni funkcję przewodniczącego Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. Został m. in. laureatem nagrody specjalnej „Człowiek Roku 2018” przyznawanej przez miesięcznik „Hotelarz”, laureatem nagrody „Osobowość Roku 2012” przyznawanej przez magazyn „Hotelarz”, zwycięzcą plebiscytu Prime Property Prize 2012 w kategorii „Człowiek Roku” oraz „Hotelarzem Roku 2013” według portalu HRS.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *