W Rogowie powstaje Shellter Hotel & Apartments z 730 jednostkami

W Rogowie, 15 km od Kołobrzegu, powstaje kompleks apartamentowo- hotelowy Shellter Hotel & Apartments z 15 budynkami apartamentowymi, w których znajdzie się 500 lokali, i 4-gwiazdkowym hotelem z 250 pokojami. Inwestorem jest spółka TLC Inwest, należąca do biznesmena z branży deweloperskiej Leszka Chudego, byłego wiceprezesa CCC.W pierwszym etapie powstają: sześciokondygnacyjny apartamentowiec z jednostkami o powierzchni od 31 do 84 m kw. oraz dwie czterokondygnacyjne wille z jednostkami od 30 do 50 m kw. Apartamenty dostępne będą w stanie deweloperskim lub wykończone i umeblowane w trzech standardach: classic (koszt wykończenia 1 m kw. to 1,5 tys. zł), modern i prestige. W trzecim etapie inwestycji powstać ma hotel. Oprócz 230 pokoi znajdą się w nim: strefa gastronomiczna z dwiema salami restauracyjnymi i dwoma barami, strefa SPA z kilkunastoma gabinetami zabiegowymi oraz strefa wellness z saunarium i kompleksem basenowym. Strefa basenowa i relaksacyjna znajdą się też na zewnątrz kompleksu. Do tego hotel zaoferuje sale sportowe, sale do squasha, siłownię, sale konferencyjne oraz strefę rozrywki z salami multimedialnymi przeznaczonymi do gier i zabaw.

Architektura kompleksu czerpie z otaczającej przyrody. – Projektując kompleks Shellter Hotel & Apartments, od samego początku największy nacisk kładliśmy na zachowanie naturalnego piękna tego miejsca – mówi Tomasz Głębowski z warszawskiej pracowni Głębowski Studio. Inwestycja zlokalizowana jest na ośmiohektarowym zalesionym terenie, a wszystkie obiekty wpisane są w istniejące ukształtowanie terenu. – Budynki stanowią proste formy, wykonane są z wysokiej klasy materiałów, a ich kolorystyka i wykończenia nawiązują do elementów otoczenia, takich jak sosny, trawy, wydmy – opowiada Maja Kwiatek-Głębowska z Głębowski Studio. Projekt kompleksu otrzymał nagrodę w konkursie designu A'Design Award and Competition 2019. – To dla nas bardzo duże wyróżnienie, gdyż spośród kilku tysięcy projektów, Shellter Hotel & Apartments uzyskał nie tylko nagrodę, ale dodatkowo tytuł Bronze A’Design Award Winner – mówi Tomasz Głębowski.

Inwestorem kompleksu poprzez swoją spółkę celową jest firma TLC Inwest, która realizuje kompleksowo projekty budowlane w całej Polsce. Jej głównym udziałowcem jest Lech Chudy, który przez 14 lat od 1996 r. pracował jako dyrektor generalny pionu inwestycji w spółce NG2 (dziś CCC), a od 2004 r. również jako wiceprezes zarządu. Od 2010 r. angażował się w realizację projektów już jako prezes firmy MGC Inwest, która na swoim koncie ma realizacje m.in. centrów handlowych Cuprum Arena w Lubinie, Korona w Kielcach i Galerii Warmińskiej w Olsztynie. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *