Kids Our Future – dzieci przedszkolne na wycieczkach w hotelach Campanile

Grupa Louvre Hotels przygotowała akcję CSR Kids Our Future skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym. Wybrane przedszkola zostały zaproszone do odwiedzenia hoteli Campanile w całej Polsce. Akcja, początkowo zaplanowana na jeden miesiąc – sierpień, cieszyła się tak dużym zainteresowaniem przedszkoli, że została przedłużona na wrzesień. Dołączył do niej też krakowski hotel Metropolo by Golden Tulip.Wizyta rozpoczyna się od przywitania dzieci przez pracownika hotelu, który odgrywa rolę przewodnika wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się w hotelowym lobby, gdzie najmłodsi poznają podstawowe informacje o miejscu, w którym się znajdują. W recepcji dowiadują się o znaczeniu haseł check in, check out oraz doby hotelowej. Kolejnym etapem jest zwiedzanie poszczególnych pięter hotelu, wyjaśnienie zasad pracy room service oraz housekeepingu. Dzieci wchodzą do pokoju, który aranżowany jest jako nieposprzątany, a następnie do już posprzątanego. Dzięki temu mogą na własne oczy zobaczyć różnicę.

Na kolejnym etapie zostają zaproszone do sali konferencyjnej, którą wcześniej specjalnie przygotowano – ze świata biznesu dzieci przenoszone są do kolorowej krainy zabawy i uśmiechu, korzystają z atrakcji przygotowanych na tę okazję, biorą udział w pracach plastycznych zatytułowanych „Campanile moimi oczami”. Akcja Kids Our Future ma też na celu naukę poprzez zabawę, dlatego zdecydowano się na poruszenie wątku ekologii w hotelu. Na pytanie, w jaki sposób być ekologicznym gościem, dzieci reagują bardzo żywo, a ich spontaniczne odpowiedzi, jak opowiadają pracownicy hoteli, są rezolutne, szczere i dające dorosłym do myślenia. Dzieci biorą też udział w krótkiej prezentacji ekopodejścia w hotelarstwie.

Wykorzystując poniższe przykłady, pracownicy hotelu pokazują dzieciom sposoby na bycie ekologicznym w hotelu, jak również w życiu codziennym: 1. Zakręć kran, gdy myjesz zęby. Jeden zakręcony kran to 12 litrów wody zaoszczędzonych w ciągu 1 minuty. 2. Poproś opiekuna o obniżenie temperatury w nocy do 18/20°C. Temperatura niższa o 1°C w każdym pokoju w ciągu roku równa się rocznemu zużyciu energii w dużym mieście. 3. Ręczniki użyj przynajmniej dwa razy. Powieś te, których możesz użyć ponownie. Przeznaczone do prania zostaw w umywalce. Jeden ponownie użyty ręcznik = 6 litrów zaoszczędzonej wody. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymują naklejki związane z akcją oraz drobne podarunki, a opiekunowie oficjalne oprawione w ramki podziękowanie za obecność. – Akcję Kids Our Future rozpoczęliśmy w sezonie wakacyjnym i skierowaliśmy do placówek przedszkolnych. Wizytą w hotelach chcemy uatrakcyjnić dzieciom letni pobyt w przedszkolach, jak również odnieść się do podnoszenia świadomości ekologicznej wśród najmłodszych – podkreśla Danuta Marcinkowska, marketing & PR coordinator. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *