Goldman Sachs przejmuje sieć B&B Hotels

Bank inwestycyjny Goldman Sachs jesienią ma zakończyć transakcję przejęcie sieci B&B Hotels. Zgodę na to wydała już Komisja Europejska, która badała, czy nie narusza to zasad konkurencyjności. Wartość transakcji szacowana jest na 2 mld euro.

Obecny właściciel sieci, francuski fundusz private equity PAI Partners, kupił B&B Hotels w 2016 r. za ok. 790 mln euro od amerykańskiego funduszu Carlyle Group (który z kolei kupił sieć w 2010 r. od francuskiej grupy private equity Eurazeo za ok.480 mln euro). Założona w 1990 r. ekonomiczna sieć B&B Hotels posiada obecnie ok. 500 hoteli w 11 krajach (głównie we Francji i Niemczech), w tym sześć w Polsce. W 2016 r., kiedy fundusz PAI Partners kupował sieć, posiadała ona ok. 320 hoteli (a w 2010 r. ok. 220). Goldman Sachs działa już w branży hotelarskiej przez jedną ze swoich spółek K+K Hotels, która jest operatorem butikowej sieci, posiadającej hotele w ośmiu miastach w Europie: Monachium, Wiedniu, Pradze, Barcelonie, Londynie, Paryżu, Budapeszcie i Bukareszcie. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *