B&B Hotels w Nowym Targu   OTWARCIA

Sieć B&B Hotels wydzierżawiła 76 pokojowy hotel w Nowym Targu, który ostatnio działał pod niezależną marką Casa, a wcześniej przez niemal rok jako Campanile.

– W kontekście dalszego rozwoju, nie ograniczamy się jedynie do budowania nieruchomości od podstaw, jesteśmy również otwarci na inne możliwości. I choć w skali Grupy wielokrotnie korzystaliśmy z takiej formy ekspansji jak najem, dzierżawa czy kupno istniejącego obiektu, w Polsce nie nadarzyły się do tej pory ciekawe okazje. Nawet jeśli pojawiają się pozornie interesujące oferty handlowe, to bardzo często dotyczą obiektów o położeniu, standardzie czy wielkości niezgodnej z naszymi oczekiwaniami. Dlatego, gdy pojawiła się szansa na najem hotelu w Nowym Targu, atrakcyjnie usytuowanego, o profilu zbliżonym do sieci B&B Hotels, postanowiliśmy z niej skorzystać, finalizując tym samym pierwszą taką transakcję w historii polskiego oddziału – mówi Beatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Nowy hotel sieci B&B Hotels położony jest w biznesowym i historycznym centrum Nowego Targu, przy Galerii Nowotarskiej (ul. Królowej Jadwigi 17) i oferuje 76 klimatyzowanych pokoi. Uzupełnieniem jego oferty jest sala śniadaniowa. Dodatkowo, zmotoryzowani goście mają do dyspozycji naziemne i podziemne miejsca parkingowe.

Oprócz hotelu B&B Nowy Targ Centrum, na miejscu dostępne jest centrum konferencyjne, umożliwiające realizację spotkań dla 300 osób. Ponadto, na terenie obiektu funkcjonuje bar oraz restauracja „Casa ino Nostra”.

Należący do polsko- belgijsko-francuskiego konsorcjum Valg-Podhale hotel został otwarty na początku 2017 roku pod marką Campanile i zarządzany był przez Louvre Hotels Group. Valg Podhale w 2008 roku kupiło wybudowany w latach 70., ale nigdy nieukończony, tzw. hotel Skalny. Na dolnych kondygnacjach otwarto galerię handlową Buy & Fly (nazwa nawiązywała do planów stworzenia w Nowym Targu lotniska pasażerskiego), a na górnych zaplanowano hotel.

Po niemal roku od otwarcia hotel opuścił francuską sieć i ostatnio działał jako niezależny hotel Casa.

B&B Hotels to sieć hoteli ekonomicznych z Francji, która w swoich strukturach posiada ponad 500 hoteli. Marka obecna jest we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Belgii, Czechach, Portugalii, Słowenii i Szwajcarii, a także w Brazylii. W Polsce pod jej szyldem działają obiekty w Warszawie (154 pokoje), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Krakowie (130), Katowicach (105), Toruniu (93), a teraz również w Nowym Targu (76).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *