Napoje w wigilijnym menu

Tradycja wigilijna wskazuje listę dwunastu potraw, które w dniu Bożego Narodzenia powinniśmy podać naszym gościom na świątecznym stole. A co z napojami? Obowiązkowy kompot z suszu przez swój specyficzny smak ma tyle samo zwolenników co przeciwników i może nie znaleźć uznania pośród najmłodszych uczestników wydarzenia, którzy szybko upomną się o inny napój. Co zatem wybrać? Ciekawym urozmaiceniem wigilijnego menu mogą być napoje na bazie wody lub mleka z aromatycznymi dodatkami, zaś smak potraw wyeksponuje podana do dań naturalna woda mineralna.

Wiele osób z rodzinnego domu wyniosło zwyczaje, dotyczące organizacji Świąt i wigilijnego menu. Również w Internecie czeka mnóstwo porad i inspiracji, zarówno kulinarnych, dotyczących samego przygotowywania potraw, jak i ustrojenia choinki czy zapakowania prezentów. Co jednak zaproponować gościom do picia podczas uroczystości i jakie napoje postawić na stole obok wigilijnych potraw? To pytanie tym trudniejsze, gdy wśród biesiadników obecne są małe dzieci, które często na rodzinnych wydarzeniach są najbardziej wymagającymi gośćmi.

Wigilijne menu obfituje w potrawy o wyrazistych smakach, o czym warto pamiętać w momencie dobierania napojów do kolacji. W tym wypadku nie sprawdzą się kolorowe napoje gazowane, które nie dość, że nie współgrają z charakterem wydarzenia, to zwykle obfitują w cukier i wzmacniacze smaku, przez co stanowią obciążenie dla naszego organizmu, który dostatecznie już wymęczyła piąta dokładka pysznego makowca. Co więc pić w zamian, w tym uroczystym dniu?

Rozwiązanie uniwersalne – woda mineralna

Równie ważne jak to, ile płynów przyjmujemy dziennie jest to, po jakiego typu napoje sięgamy. Ta zasada, którą powinniśmy kierować się w codziennej diecie, na mocy zyskuje podczas świąt, kiedy nasz jadłospis obfituje w ciężkostrawne wigilijne smakołyki. Jeśli dotychczas nie przykładaliśmy do tego większej wagi, wyrobienie nawyku picia czystej wody powinno znaleźć się wysoko na liście naszych noworocznych postanowień. Pozbawiona cukru i zbędnych kalorii, wspiera zdrowy rozwój i procesy zachodzące w organizmie, dlatego regularnie powinni ją spożywać zarówno dorośli, jak i dzieci. Na wigilijnej kolacji woda o neutralnym smaku stanowi idealne uzupełnienie dań słodkich i wytrawnych. Odpowiednio dobrana woda mineralna, taka jak na przykład Kinga Pienińska, o średniej mineralizacji oraz niskiej zawartości sodu, może być pita bez ograniczeń wiekowych oraz zdrowotnych.

Wigilia w nowoczesnym wydaniu

Woda może być również doskonałą bazą do wymyślnych bezalkoholowych drinków i kolorowych napojów, inspirowanych klimatem świąt. Aby uzyskać orzeźwiającą świąteczną lemoniadę, do dzbanka z wodą dodajmy cząstki cytrusów, takich jak pomarańcza, cytryna czy mniej oczywisty grejpfrut. Szczypta cynamonu i goździków pogłębi smak napoju nadając mu gwiazdkowy charakter. Sympatycy słodkości mogą wzbogacić go łyżką miodu, co nie tylko pozytywnie wpłynie na smak napoju, ale jest też bardzo korzystne dla naszego zdrowia.

Napój atrakcyjny dla dziecka

Jeśli na przyjęciu wigilijnym będziemy gościć dzieci, zaproponujmy im napój, który poza walorami zdrowotnymi dostarczy im odrobiny radości. Takim wyborem może być na przykład woda Kinga Pienińska w formacie 0,33 l z wygodnym zamknięciem typu „sport cap”, stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych. Produkt kierowany do świadomych rodzicach, którzy dbają o zdrowie swoich dzieci, posiada zbilansowany skład minerałów pod kątem zawartości sodu, potasu i magnezu. Dzięki lekkiemu, poręcznemu opakowaniu i przyciągającym uwagę grafikom z popularnymi postaciami z bajki Super Wings, naturalna woda mineralna Kinga Pienińska to idealna propozycja dla dzieci. Te często sięgając po napoje, zwracają w pierwszej kolejności uwagę na ich kolorowe, wyróżniające się opakowanie. Postacie z animowanego serialu o drużynie bohaterskich samolotów umieszczone na etykiecie Kingi Pienińskiej przykuwają uwagę najmłodszych i mogą skłonić ich do wyboru naturalnej wody zamiast smakowej lub kolorowych napojów gazowanych. Butelkę o optymalnej pojemności 330 ml dziecko może mieć przy sobie przez cały wieczór wigilijny.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *