Londyn: 540 mln dolarów na centrum konferencyjne

London Development Agency (LDA) planuje kosztem 540 min dolarów (300 min funtów) zbudowanie supernowoczesnego centrum konferencyjnego w centrum Londyńskiego West Endu. Dzięki projektowi Londyn chce powrócić do pierwszej ligi najbardziej popularnych destynacji konferencyjnych w Europie.

W latach 70-tych cieszył się takim statusem, ale obecnie znajduje się dopiero na 19 miejscu na świecie. Przewiduje się, że najbardziej na projekcie Londynu straci Paryż, który dzięki specjalnym pakietom na pociąg Eurostar przyciąga regularnie biznes z londyńskiego City na własne konferencje. W ostatnich 20 latach Londyn stracił szansę na przyciągnięcie około 1 tys. konferencji z ponad 500 gośćmi każda. Nowe centrum będzie mogło przyjąć konferencje z liczbą uczestników od 3 do 5 tys. Centrum, choć bardzo drogie, ma przynieść gospodarce brytyjskiej zyski 720 min dolarów (400 min funtów) rocznie. Stworzonych zostanie 5,5 tys. miejsc pracy. LDA ma nadzieję na przyciągniecie co roku około 330 spotkań i 70 bankietów do centrum. Połowę pieniędzy wyłożą sieci hotelowe i inne firmy, które skorzystają dzięki większej liczbie gości konferencyjnych. Centrum ma być otwarte w 2010 r.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *