W Olsztynie powstanie hotel B&B   INWESTYCJE

Spółka B&B Hotels zamierza wybudować przy ul. Linki w śródmieściu Olsztyna. Będzie to dziewiąty hotel tej francuskiej sieci w Polsce.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" inwestor otrzymał właśnie z ratusza warunki zabudowy.

Wniosek o wydanie warunków określających zasady prowadzenia inwestycji, przedstawiciel inwestora złożył w sierpniu 2018 roku. Chodziło o budowę hotelu przy ul. Linki na działce o powierzchni 1,5 tys. m kw. Ratusz w końcu wydał warunki zabudowy. - Kolejnym krokiem powinna być zgoda na rozpoczęcie inwestycji.

Złożony projekt zakłada odsunięcie planowanego hotelu od sąsiednich budynków objętych ochroną konserwatora zabytków przy ul. Linki 5 i ul. 1 Maja 11.

B&B Hotels to sieć hoteli ekonomicznych w Europie, która w swoich strukturach posiada ponad 500 hoteli. Marka obecna jest we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Belgii, Czechach, Portugalii, Słowenii i Szwajcarii, a także w Brazylii. W Polsce pod jej szyldem działają obiekty w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu, Rzeszowie i Nowym Targu. W przygotowaniu jest hotel w Lublinie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *