HOTEL Z POMYSŁEM 2019: MOXY WARSZAWA PRAGA   "HOTELARZ"

W 12. już edycji konkursu na Hotel z Pomysłem Roku w pierwszej trójce znalazły się zupełnie różne pomysły na hotel: designersko-zabawny Moxy Warszawa w byłej fabryce wódek na Pradze, bizantyjsko-luksusowy Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery w zabytkowej kamienicy pod Wawelem i industrialno-ekologiczny Vienna House Mokotów w warszawskiej dzielnicy biurowej. Co pokazuje, że polskie hotele mają różne pomysły na siebie, ale wszystkie – przynajmniej startujące w naszym konkursie – ciekawe i wyróżniające się, co bardzo pomaga na konkurencyjnym rynku podobnych do siebie hoteli i marek.

Tegoroczną edycję Moxy Warszawa Praga wygrał zdecydowanie. „Zabawne połączenie stylu lifestyle'owego z industrialnym”, „Nowocześnie i wesoło”,  „Lekkie, pełne polotu, zabawne wnętrze. Poszukujące nowych ścieżek w rozwiązaniach hotelowych”, „Świetnie zaprojektowane, dizajnerskie, pozytywne i przyjazne w odbiorze miejsce”, „Spójność designu z promowanym lifestylem” – tak jurorzy opisywali zwycięski hotel.  

Ideą konkursu Hotel z Pomysłem organizowanego przez „Hotelarza” od 2007 r. jest promowanie najciekawszych rozwiązań architektonicznych, designerskich i funkcjonalnych, inwestycji łączących najnowsze trendy w hotelarstwie ze specyfiką polskiego rynku. Głównym kryterium, jakim kieruje się 30-osobowe jury – w skład którego wchodzą architekci, projektanci wnętrz, doradcy hotelowi, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, sieci i operatorów oraz eksperci z poszczególnych obszarów hotelarstwa – jest POMYSŁ, jaki dany obiekt ma na siebie i swoją obecność na rynku hotelowym. Wskazują oni obiekty, które według ich interpretacji tego kryterium wyróżniają się na tle konkurencji pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, nowatorskich rozwiązań czy innowacyjnej oferty.

Moxy Warszawa Praga dołącza do elitarnego grona najlepszych polskich hoteli, które wygrywały wcześniejsze edycje konkursu, m.in. Renaissance Warszawa, Hilton Gdańsk, Andel’s Łódź i Kraków, Puro Wrocław i Gdańsk, Indigo Warszawa i Kraków, Radisson Blu Świnoujście, Narvil, Krasicki i Arłamów.

I MIEJSCE

MOXY WARSZAWA PRAGA – zabawne wnętrza, lekkie i pełne polotu

Moxy Warsaw Praga

Moxy stanowi część Centrum Praskiego Koneser – zrewitalizowanej XIX-wiecznej wytwórni wódek, a sam hotel mieści się w budynku dawnej destylarni. Stanowi połączenie współczesnych trendów, kolorowego wzornictwa z dziedzictwem fabryki wódek i praskim charakterem. W uzasadnieniach jurorów często pojawiały się takie pojęcia w odniesieniu do wnętrz jak: zabawne, wesołe, lekkie, designerskie, niebanalne, lifestyle'owy klimat, luźna atmosfera. Za projekt wnętrz odpowiedzialne było studio Manuttone.

„Zabawne połączenie stylu lifestyle'owego ze stylem industrialnym, eleganckie proste pokoje, ciekawe, żartobliwe dodatki i detale, interesujące nawiązanie do miejsca” – Magdalena Federowicz-Boule, Tremend. „Lekkie, pełne polotu, zabawne wnętrze, bardzo indywidualne i ciekawe. Poszukujące nowych ścieżek w rozwiązaniach hotelowych” – Anna Król, CKK Architekci. „Przemyślana koncepcja wnętrz – zwłaszcza wspólnych przestrzeni, które zdają się »puszczać oko« do gościa” – Zbigniew Adamów-Bielkowicz, „Rynek Turystyczny”. „Świetnie zaprojektowane, dizajnerskie, pozytywne i przyjazne w odbiorze miejsce, które przełamując stereotypy kojarzone z hotelarstwem, jednocześnie zapewnia gościom komfort w swobodny, odprężający sposób wyraźnie osadzony w kontekście lokalizacji i historii” – Michał Winiarski, C13. „Nowocześnie i wesoło. Czerwony pies witający gości, różowy pelikan na barze wraz z innymi gadżetami od razu poprawią nastrój, to pewne. Wykorzystane są obecne trendy w designie: lekko i naturalnie. Rock i love są wizytówką tego miejsca” – Agata Frątczak, Pracownia Madama.

Europe, Poland, Moxy Warsaw Praga

„Bardzo dobrze wpisany nowy lifestyle'owy format w historyczną przestrzeń” – Tomasz Pieniążek, MuMotive. „Hotel świetnie wpisuje się w Centrum Praskie Koneser, które kształtuje nowe oblicze warszawskiej Pragi. Lifestyle'owy klimat zachęca do nieformalnego luzu, relaksu, spotkań oraz nieskrępowanego korzystania z udogodnień, atrakcji i wydarzeń kulturalnych, które hotel oferuje” – Bogdan Czajkowski, HRCA. „Odważna lokalizacja, a jednocześnie wykorzystanie historycznego budynku oraz połączenie hotelu z Koneserem – to nie tylko hotel, to rewitalizacja i nowe życie dla tej części Warszawy” Wojciech Liszka, Z-Factor. „Centrum Praskie Koneser zdaje się miejscem wprost idealnie dopasowanym do filozofii tej marki” – Krzysztof Gonciarek, PWS Promedia. „Za wpływ na rewitalizacje obszaru miasta w którym się znajduje” – Radosław Altheim, Q Hotels. „Za szacunek do fabryczno-ceglanej spuścizny miejsca” – Igor Galas, PRC Architekci.

Jurorzy zwracali uwagę na świetne dopasowanie hotelu, jego designu i oferty do swojej grupy docelowej millenialsów. „Na odradzającej się do życia warszawskiej Pradze powstał hotel z wyraźną, odważną koncepcją wnętrz opartą na guest experience pokolenia Y” – Bartłomiej Walas, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii. „Hotel dla wyjątkowej grupy odbiorców, czyli milenialsów. Inny wymiar komfortu i odmienne podejście do standardów hotelowych, których oczekują goście – Anita Bajdalska, Manager SPA. „Rzeczy ciekawe nie muszą być bardzo drogie. Interesujący design obiektu sprawia, że pobyt w hotelu będzie nie tylko przystankiem w drodze, ale też inspiracją” – Jarosław Kołodziejczyk, Mextra Group. „Wyróżnienie należy się za spójność designu z promowanym lifestylem i społeczne zaangażowanie w życie Warszawy oraz za odważną i kontrowersyjną komunikację i promocję marki” – Marcin Dragan, Profitroom.

Czyli: „Nieszablonowa marka i nieszablonowy hotel dla gości ceniących swobodny styl bycia. Hotel świetnie pasuje do praskich klimatów i tętniącego życiem Centrum Konesera” Karol Weber, enyoyyourstay.pl. „Lifestyle'owy design, wyjątkowe wzornictwo, dobra kompozycja kolorów. Profil hotelu zachęca do pobytu młodych, nowoczesnych gości” – Lech Szelemet, Polo. A do tego też: „Bardzo dobra jakość wykończenia” – Magdalena Sekutowska, Hilton.

Podsumowując: „Jeżeli masz duszę hipstera, lubisz clubbing, luźną atmosferę i otwarty jesteś na nowe znajomości, to ten hotel będzie idealny wyborem. Bardzo ciekawa realizacja pomysłu hotelu otwartego” – Arkadiusz Dawidowski, For Spa.

II MIEJSCE

BACHLEDA LUXURY HOTEL KRAKOW MGALLERY BY SOFITEL – na bogato bez kompromisów

Pierwszy w Polsce hotel pod butikową marką MGallery Collection w zabytkowej kamienicy. w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu. Wnętrza urządzone na bogato zgodnie z nazwą Bachleda Luxury. Marmurowe mozaiki, złote zdobienia, kryształowe żyrandole, obrazy Juliusza Kossaka, 600 zdobnych luster, specjalnie tkane i haftowane zasłony, poduszki oraz narzuty, muzyka skomponowana specjalnie dla hotelu, złote broszki wypełnione kryształkami Swarovskiego na uniformach pracowników, wieczorny serwis w pokoju… Wnętrza zaprojektowane przez ORB Studio.

„Królewski luksus, dbałość o szczegóły i ponadstandardowy serwis” – Krzysztof Szadurski, Hotele Warszawskie „Syrena”. „Za bezkompromisowe podejście do inwestycji. Obiekt przygotowany z perfekcyjną dbałością o detal i jest produktem kompletnym” – Radosław Altheim, Q Hotels. „Inwestorowi udało się zachować klimat XIX-wiecznej kamienicy i wprowadzić ciekawy koncept debiutującej w skali Polski marki MGallery” – Alex Kloszewski, Hotel Professionals. „Hotel uzasadnia obietnicę marki, a jego lokalizację vis a vis Wawelu podkreślają królewskie wnętrza i dostojeństwo” – Bartłomiej Walas, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii. „Prawdziwy luksus, bez kompromisów, może to trudno do końca nazwać pomysłem, ale tym wyróżnia się na tle wielu innych podobno luksusowych” – Tomasz Pieniążek, MuMotive.

„W wystroju wnętrz nawiązano do krakowskiego art déco, zadbano o detale, jakość użytych materiałów i precyzję wykonania. Do współpracy zaproszono artystów i rzemieślników, w efekcie powstały unikatowe dzieła sztuki, które nadają charakter i tworzą klimat tego miejsca” – Ireneusz Węgłowski, IGHP. „Dopracowany każdy szczegół wnętrz, elegancja i wysmakowanie. Luksus wnętrz adekwatny do kategorii obiektu i oczekiwań gości” – Zbigniew Adamów-Bielkowicz, „Rynek Turystyczny”. „Obiekt, który z miejsca stał się jednym z najbardziej luksusowych miejsc na dojrzałej przecież hotelowej mapie Krakowa” – Krzysztof Gonciarek, PWS Promedia. „Kraków słynie z małych butikowych hoteli, a to, co wyróżnia ten, to połączenie tej formuły z międzynarodowym brandem. Ciekawy jestem jak to wpłynie na yield tej nieruchomości” – Łukasz Płoszyński, Focus Hotels.

Podsumowując: „Klasyczny butikowy hotel w najlepszym wydaniu. Wnętrza zachwycają od momentu przekroczenia progu. Mimo mnogości wzorów i kolorów z dominacją złotego, nie jest przytłaczająco. Wręcz przeciwnie, bardzo przytulnie. Kolekcja sztuki z prywatnych zbiorów inwestora. Hotel marki MGallery Collection idealnie pasuje do krakowskich klimatów” – Karol Weber, enyoyyourstay.pl. „Jednym słowem: hotel dla gościa wymagającego ceniącego sobie spokój, szyk elegancję” – Lech Szelemet, Polor.

III MIEJSCE

VIENNA HOUSE MOKOTÓW WARSZAWA – industrial, lifestyle, biznes, ekologia

Biznesowo-lifestyle’owy hotel w Mordorze. Industrialny wystrój łączy się z nowoczesnym i ekologicznym podejściem do gościnności. Budynek zaprojektowany przez JEMS Architekci nawiązuje do historii przemysłowej dzielnicy Służewiec i wyróżnia się modernistycznym, brutalistycznym charakterem. We wnętrzach perełki designu, jak lampy z kolekcji Gras, wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6 czy krzesła Fermob z kolekcji Luxembourg, będące reinterpretacją modelu z 1923 r.

„Za wyrafinowanie kontrastu między surowością betonowej prefabrykacji i miękkim »contentem« wnętrza. Mistrzowska dyscyplina projektowa” – Igor Galas, PRC Architekci. „Za prostą elegancję, ciekawe połączenie z elementami industrialnymi, dużą ilość zieleni, piękne lampy i dobór materiałów” – Magdalena Federowicz-Boule, Tremend. „Za konsekwentne utrzymanie industrialnego charakteru wnętrza wynikającego także z surowej formy architektonicznej bryły. Dobry przykład spójnej koncepcji wnętrz, która nie przytłacza swym przepychem i pomimo oszczędnych środków wyrazu pokazuje wiele i ze smakiem” Mariusz Krupa, Emkaa Architekci. „Przemyślany i spójny pomysł na hotel, który łączy charakterem budynku jak i wnętrz odniesienia do miejsca swojego powstania z filozofią świadomego, nowoczesnego oraz odpowiedzialnego biznesu i stylu życia” – Michał Winiarski, C13. „Piękny, w dobrym stylu, inny niż wszystkie. Ciekawe zestawienie elementów industrialnych i przyjaźnie nowoczesnych, stylowych. Wnętrza o swobodnym charakterze, zachęcające do luźnej integracji. Plus za dużą ilość naturalnej zieleni” – Anna Król, CKK Architekci.

Czyli: „Nowoczesny hotel, przyjazny dla gości, industrialne, trochę surowe wnętrza, z wyczuciem i smakiem ocieplone poprzez odpowiedni dobór kolorów, mebli, dekoracji i oświetlenia” – Bogdan Czajkowski, HRCA. „Dobre wykonanie stylu industrialnego” – Magdalena Sekutowska, Hilton.

„Hotel powstały w wyniku adaptacji przestrzeni biurowej, przez co powstał industrialny charakter wnętrz. Ponadto hotel promuje ekologiczne rozwiązania” – Alex Kloszewski, Hotel Professionals. „Bardzo udana konwersja budynku pomyślanego jako biurowiec na hotel” – Łukasz Płoszyński, Focus Hotels. „Obiekt niebanalny zarówno pod względem bryły, jak i wnętrz. Surowy, industrialny styl, przełamany został ciekawym wzornictwem, designerskim oświetleniem i masą roślinności, która tworzy domowy klimat” – Karol Weber, enyoyyourstay.pl.

O kolejnych miejscach w rankingu, zwycięzcach w poszczególnych kategoriach, a także tym jak głosowali poszczególni jurorzy, piszemy w najnowszym "Hotelarzu", którego prenumeratę można zamówić TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *