Konferencja Finansowanie inwestycji w hotelarstwie

Hotelarze, bankowcy i inwestorzy z całej Polski już po raz drugi wzięli udział w konferencji na temat: „Finansowanie inwestycji hotelarstwie". Odbyła się ona 12 października br. w warszawskim Hotelu Jan III Sobieski. Przybyło na nią ponad 120 osób z całej Polski - w większości hotelarzy, choć wśród uczestników były także osoby które dopiero planują swoją hotelarską przyszłość. Konferencję zorganizował zespół miesięcznika „Hotelarz". Prelekcje wygłosiło dziewięciu prelegentów, których przedstawiamy poniżej.

Adam Kałowski
Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca w Katedrze Zarządzania Strategicznego Szkoły Głównej Handlowej, członek Rady Programowej Podyplomowego Studium Inwestycji SGH, współwłaściciel i konsultant firmy PONT Info. Zajmuje się doradztwem związanym z analizami sektorowymi, przygotowaniem i oceną projektów inwestycyjnych oraz zarządzaniem finansami w przedsiębiorstwach, w tym wdrażaniem systemów controllingu. Absolwent SGH.

Ireneusz Węgłowski
Wiceprezes zarządu Orbis SA. Absolwent SGPiS (obecnie SGH) w Warszawie oraz Professional Development Program na Cornell University (USA). Nadzorował wprowadzenie w Orbis SA nowoczesnych procedur zarządzania firmą, współpracował przy przygotowaniu firmy do prywatyzacji, a także odpowiadał m.in. za program rozwoju. Po wejściu w 1997 r. Orbisu na GPW powierzono mu również prowadzenie relacji inwestorskich. Od lipca 2004 r. nadzoruje działalność inwestycyjną, zarządzanie nieruchomościami.

Henryk Macinkiewicz
Absolwent Politechniki Gdańskiej, dr ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Współautor książki pt. "Zarządzanie Antykryzysowe Przedsiębiorstwem - pokonać kryzys i wygrać", wydanej przez wydawnictwo Difin. Prowadzi własną firmę zajmującą się inwestowaniem w nieruchomości, w tym również w hotele. Dodatkowo prowadzi doradztwo w dziedzinie zarządzania, z zakresu analiz opłacalności inwestycji oraz badań rynku hotelowego.

Sławomir Boruc
Partner w Baker & McKenzie Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów z zakresu prawa podatkowego. Doradzał wielu firmom, reprezentował klientów przed organami podatkowymi oraz występował w sprawach podatkowych przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Jest członkiem organizacji zawodowych i branżowych — Okręgowej Izb}' Radców Prawnych w Warszawie, Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego.

Adam Trybusz
Karierę zawodową rozpoczął jako kierownik projektu w Ośrodku Informatyki Górnictwa w Katowicach. Był wiceprezesem Przedsiębiorstwa Projnorm oraz prezesem Grupy Inwestycyjnej Probuild. Od 1996 r. związany jest z Von der Heyden Group pełniąc obecnie funkcję dyrektora zarządzającego tej grupy. Ukończył Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej.
Krzysztof Czerkas
restrukturyzacji oraz inwestycji kapitałowych. Krzysztof Czerkas był szefem DepartamentuSpecjalizuje się w transakcjach z zakresu finansowania projektów inwestycyjnych i Finansowania Projektów Inwestycyjnych w PBK SA, Departamentu Kredytów Komercyjnych w Rheinhyp-BRE Banku Hipotecznym. Obecnie w tym samym banku BRE Banku Hipotecznym SA jest szefem Departamentu Ryzyka Kredytowego. Jest również wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Warszawskim.

Wojciech Stróżyna
Prezes Zarządu spółki Majątek Malechowo zarządzającej Hotelem Erania. W latach 1977-1979 był kierownikiem Kombinatu Rolnego w Działyniu. W latach 1980-1989 w miejscowości Kukinia prowadził wspólnie z żoną gospodarstwo rolne. W 1990 r. wspólnie / brałem Janem stworzyli firnu,; Superfish, która została liderem na rynku przetworów rybnych w Polsce. W 2003 r. sprzedali ją koncernowi Orkla. Cały 2003 rok poświęcił projektowi Hotelu Erania nadzorując inwestycję związaną z hotelem i stadniną

Marek Żukowski
Dyrektor ds. Zarządzania Projektami w Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki SA. Absolwent Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim i Podyplomowego Studium Programów Przedakcesyjnych i Strukturalnych Unii Europejskiej na SGH. W latach 1996-2000 specjalista ds. inwestycji kapitałowych w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej PKO BP SA. Od 2000 r. pracownik PART SA. Zajmuje się projektami związanymi z funduszami strukturalnymi Unii Europejskiej.

Krzysztof Michalik
Ekspert ds. funduszy strukturalnych w Departamencie Integracji Europejskiej i Finansowania Handlu w centrali PKO BP. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W 2001 r. ukończył studium prawa europejskiego Instytutu PAN. W PKO BP od 1993 r. Początkowo specjalista ds. inwestycji w zagraniczne instrumenty dłużne, następnie w latach 1998-2001 zastępca dyrektora Departamentu Skarbu.

Adam Kałowski -Analiza wielkości i wartości inwestycji na rynku hotelarskim - 2001/05
W latach 2001 i 2002 mieliśmy do czynienia z bardzo spokojnym rozwojem branży. W 2003 r. rozpoczęła się dobra passa dla hotelarstwa. 2004 roku przyniósł rekordowy wzrost zysku całej branży — aż o 35 proc — do 305 min zł. Równi [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *