Jan Wróblewski, Zdrojowa: Nie zazdroszczę nowym hotelarzom   "HOTELARZ"

- Wyniki za ubiegły rok i prognozy na 2020 są niejednoznaczne. Pomimo wzrostu przychodów rosną koszty – nie ma dużego miejsca na wzrost cen, a z drugiej strony rośnie też inflacja w gospodarce. Hotelarstwo zaczyna wpadać w nożyce cenowe, więc nie zazdroszczę nowym hotelarzom, zwłaszcza tym, którzy finansują swoje hotele drogimi obligacjami czy w condo z zawyżonymi, rzekomo gwarantowanymi stopami zwrotu. Zobaczymy, jak będą sobie radzili w tym roku i następnych latach - mówi w najnowszym "Hotelarzu" Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels.

-Na horyzoncie widać spowolnienie gospodarcze, coraz większa jest też konkurencja. Zdrojowa stara się bronić efektem skali i markami dopasowanymi do lokalnych rynków. Warto też zwrócić uwagę na coraz więcej obciążeń regulacyjnych nakładanych na przedsiębiorców, ale też samą branżę turystyczną. To zjawiska negatywne dla rozwoju, którymi powinna się zająć branża. Hotelarze liczą, że nie będą zniechęcani, a wręcz przeciwnie – będą wprowadzane rozwiązania prorozwojowe - dodaje Wróblewski.

Więcej w najnowszym "Hotelarzu", którego prenumeratę można zamówić TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *