Licencja na legalne granie muzyki z dowolnego źródła

Od dziś polscy DJ-e mogą szybko i wygodnie wykupić licencję na legalne odtwarzanie muzyki,
niezależnie od źródła jej pochodzenia. Wszystkie formalności w jednym serwisie dj.zpav.pl
Wielu profesjonalnych DJ-ów, by ułatwić sobie pracę, kopiuje nagrania z oryginalnych nośników na komputer lub specjalnie skompilowane CD. Wymaga to uzyskania stosownej licencji od organizacji zrzeszających autorów, artystów i producentów nagrań. Od dziś procedura uzyskania takiej licencji została maksymalnie uproszczona. Osoby zawodowo zajmujące się odtwarzaniem muzyki w klubach i dyskotekach, za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego znajdującego się pod adresem dj.zpav.pl, mogą w prosty sposób załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Uzyskanie licencji zamyka się w trzech prostych krokach: 1) należy wypełnić formularz na stronie internetowej, 2) wydrukować automatycznie wygenerowaną licencję, 3) dokonać przelewu na wskazane, indywidualne dla każdego DJ-a, konto bankowe. Koszt rocznej licencji wynosi 2000 zł brutto, jednak faktyczna wysokość opłaty zależna jest od czasu pozostałego do końca bieżącego roku kalendarzowego. (Dla przykładu: opłata za licencję wykupioną 1 lipca będzie wynosić jedynie 50 % rocznej stawki.) Licencja musi być rokrocznie odnawiana. Serwis, będący wspólną inicjatywą Związku Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenia Autorów (ZAiKS) oraz Stowarzyszenia Artystów (STOART), to pierwsza tego typu inicjatywa Organizacji Zbiorowego Zarządzania.
Wspólna inicjatywa ZPAV, ZAIKS oraz STOART dotycząca zdalnego pobierania licencji pokazuje, że Organizacje Zbiorowego Zarządzania potrafią dobrze ze sobą współpracować z korzyścią dla swoich klientów. Licencja dla DJ-ów jest tego doskonałym przykładem. Mamy nadzieje, że nasz serwis zostanie doceniony przez środowiska DJ-ów i znacząco ułatwi im pracę – stwierdził Bogusław Pluta, dyrektor OZZ ZPAV. W myśl ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. każdy, kto wykorzystuje w swojej działalności fonogramy i wideogramy, zobligowany jest nie tylko do korzystania z legalnych nośników, ale i do odprowadzania opłat z tytułu ich eksploatacji do Organizacji Zbiorowego Zarządzania, reprezentujących twórców, wykonawców i producentów. Nie przestrzeganie obowiązujących przepisów jest ścigane i wiąże się z groźbą pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej.
Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej dj.zpav.pl oraz www.zpav.pl, www.zaiks.pl oraz www.stoart.org.plŹródło: Press Release

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *