Największe targi turystyczne na świecie odwołane   KORONAWIRUS

Po raz pierwszy w 54-letniej historii Międzynarodowe targi turystyczne ITB Berlin, które rozpocząć miały się w środę 4 marca, zostały odwołane. Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Nieoficjalnie o odwołaniu targów mówiło się już od tygodnia. Po tym jak w piątek rano zdecydowano o odwołaniu tradycyjnie towarzyszącej targom konferencji hotelowej The International Hotel Investment Forum, sytuacja wydawała się już przesądzona.

I faktycznie w piątek wieczorem organizatorzy poinformowali, że wobec wprowadzonych przez resort zdrowia obostrzeń znacznie zwiększyły się wymagania w związku z koronawirusem. Każdy uczestnik targów musiałby udowodnić przed wejściem na hale targowe, że nie pochodzi z określonych obszarów ryzyka lub, że nie miał kontaktu z osobą z takiego obszaru. W opinii organizatorów wymagania te były nierealne do spełnienia.  

ITB to największe targi turystyczne na świecie. Wystawia się na nich 10 tysięcy firm, organizacji i regionów ze 180 krajów. Impreza trwa pięć dni podczas których odwiedza je 160 tysięcy zwiedzających. W tym roku krajem partnerskim targów został Oman. Również Polska miała uczestniczyć w targach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *