Jan Wróblewski, Zdrojowa Hotels: Mamy nadzieję na zadowalające wyniki w wakacje   "HOTELARZ"

W wyniku decyzji mających na celu ochronę zdrowia przed pandemią koronawirusa, polegających na zamknięciu granic i wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się, wszystkie obiekty hotelarskie Zdrojowej zawiesiły działalność. Według nas najprawdopodobniejszy scenariusz jest taki, że rynek będzie się rozkręcał dopiero na wakacje. Trudno przewidzieć, w jakim stopniu, ale mamy nadzieję na zadowalające wyniki - komentuje w najnowszym "Hotelarzu" Jan Wróblewski, współzałożyciel i współwłaściciel holdingu Zdrojowa Invest&Hotels.

- Przed nami na pewno bardzo trudny czas i bierzemy pod uwagę bardziej negatywne scenariusze. Obecnie wprowadzamy oszczędności o charakterze organizacyjno-osobowym. Tak jak wszyscy hotelarze na rynku podejmujemy też negocjacje z bankami oraz innymi podmiotami finansującymi nasze inwestycje. Przed nami na pewno bardzo trudny czas i bierzemy pod uwagę również bardziej negatywne scenariusze. - dodaje Wróblewski.

-Jednak w zdecydowanie gorszej sytuacji są podmioty realizujące inwestycje w stu procentach oparte na systemie condo, zwłaszcza na wysoki procent. Podobne problemy będą mieli gracze finansujący się drogimi obligacjami i dzierżawiący całe hotele na niekorzystnych warunkach, ale teraz jest tym bardziej czas, żeby wszystkim życzyć dobrze. Na pewno ignorowanie kryzysu, akceptacja programu wsparcia rządowego jako satysfakcjonującego oraz promowanie się na takiej sytuacji nie integruje branży - podsumowuje współwłaściciel Zdrojowej.

Więcej analiz w najnowszym "Hotelarzu", którego prenumeratę można zamówić TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *