Nowe hotele w Gdańsku

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa niewielkiego hotelu przy ulicy Grodzkiej 19 w Gdańsku. Właśnie kończą się tu badania archeologicznei prace nad projektem architektonicznym.Obiekt będzie stylizowany na bogatą gdańską kamienicę z kutymi balkonami.

 Wewnątrz urządzimy 20 pokoi oraz dwa lokale gastronomiczne – mówi Grażyna Berbeć, przedstawiciel inwestora.Drugi hotel ma zbudować przy ulicy Chmielnej firmaz Niemiec. Obiekt powstanie w pięciu spichrzach.Dwa z nich, Mały i Wielki Grodeck, już stoją – zostały odkupione przez Niemców od Banku Handlowego.Kolejne trzy zostaną zbudowane od podstaw. Firmauzgodniła już z konserwatorem zabytków wstępną koncepcję architektoniczną obiektu.Po długiej przerwie zostaną wznowione prace budowlane przy budowieHotelu Rezydent przy Długim Targu. Właśnieotrzymaliśmy pozwolenie na budowę i rozpoczynamy prace. Planujemy je na 14–16 miesięcy – mówi Marek Ziembowicz, prezes zarządu spółki Hotel Rezydent Gdańsk. Jeśli wszystko pójdzie po naszejmyśli, hotel zostanie otwarty na początku 2007 roku. Z kolei kończy się już budowa trzygwiazdkowegohotelu o nazwie Wolne Miasto. Mieści się onw dawnym biurowcu teatru Wybrzeże na rogu ulic Świętego Ducha i Kołodziejskiej. Znajdzie się w nimokoło 40 pokoi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *