Wechta buduje hotel w Poznaniu

Długo odkładana inwestycja hotelowa pomiędzyulicami Dąbrowskiego, Roosevelta i Słowackiegow Poznaniu ma w końcu szansę na realizację.Plany zakładają wybudowanie hotelu w standardzieczterogwiazdkowym. Budynek ma miećdwie kondygnacje podziemne (na –1 znajdą siępomieszczenia techniczne oraz fitness, kondygnację –2 przeznaczono na parking) oraz dziewięć naziemnych.

W sumie znajdzie się w nich244 pokoi. Na parterze będzie hotelowa kawiarniai restauracja, na pierwszym piętrze zlokalizowanezostanie centrum konferencyjne dla około500 osób. – Pierwotnie obiekt ten miała wybudować polsko-singapurska spółka. Jednak po wydarzeniach 11 września w Nowym Jorkupartner z Singapuru wycofał się – powiedział Dariusz Wechta, inwestor. Znaleźliśmy innego.

Mamy już pozwolenie na budowę – mówi.Obecnie trwają prace przygotowawcze związanez doprowadzeniem mediów: ciepła, prądu,wody. Po ich zakończeniu ma rozpocząć się budowahotelu. Inwestycja powinna być gotowapod klucz w ciągu 20 miesięcy. Jej koszt szacowanyjest na 21 mln euro. Inwestorem jest spółka Millennium Plaza, w której jednym z udziałowców jest deweloperska firma Wechta SA.Za projekt architektoniczny odpowiada firmaArchikwadrat, która zrealizowała już dla WechtaSA poprzednią inwestycję hotelową – apartamentowiechotelowy Domina Prestige przyul. Św. Marcina. Wnętrza budynku zaprojektowaćma firma MSC z Mediolanu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *