Jak wypoczywają Polacy

Większość Polaków – około 93 proc. – chciałabyspędzić wymarzony weekend ze swoim partnerem– informuje ogólnoeuropejski raport Master Card Europe pt. „Pomysły na Bezcenne Weekendy”. Za granicą– 58 proc., korzystając ze świeżego powietrza– także 58 proc. i ciesząc się słoneczną pogodą –50 proc. – odnotowuje raport. Raport „Pomysłyna Bezcenne Weekendy” jest pierwszym tego rodzajuraportem w Europie.

Został przygotowany w oparciuo dane pochodzące z 12 krajów Europy. Jego celembyło ustalenie, co według mieszkańców Europy powinnobyć udziałem „Bezcennego Weekendu”. Badani odpowiadalina pytania, z kim chcieliby taki weekend spędzić, co chcieliby wtedy robić i co mogłoby takiweekend zepsuć.Najlepszym miejscem na udany weekend Polakaw kraju jest chata na wsi (28 proc.), a z zagranicznych lokalizacji: plaża na Karaibach (17 proc.) lub Rzym(16 proc.). Poza towarzystwem swojego partnera cenimysobie towarzystwo naszych dzieci (86 proc.). Ażdwie trzecie badanych chce w weekendy uciec od swoichteściów i od ich towarzystwa woli towarzystwo psa lub kota.

Pytani o to, jak weekendy spędziliśmy w ostatnich12 miesiącach, najczęściej opowiadamy o weekendachz rodziną (68 proc.) lub na imprezach(50 proc.). Pracy lub nauce w weekendy oddaje się cotrzeci badany rodak. Za ciekawe pomysły na spędzenieweekendu uważamy zbieranie grzybów (80 proc.),imprezę taneczną (60 proc.) lub wypad do klubu(44 proc.). Tylko 6 proc. Polaków nie wyobraża sobieweekendu bez alkoholu. Ten składnik weekendu jestniezbędny dla 47 proc. Brytyjczyków, 34 proc. Rosjan,30 proc. Czechów. Weekendowe imprezy najbardziejcenią sobie Czesi i Niemcy (po 77 proc. wskazań) orazBrytyjczycy (76 proc.)

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *