Nowy Nosalowy Park Hotel & Spa w Zakopanem otwarty   OTWARCIA

Dziś otwarty został nowy, 5-gwiazdkowy hotel w Zakopanem - Nosalowy Park Hotel & Spa w rozbudowywanej Villi Marilor z początku XX wieku. W hotelu znajduje się 139 pokoi i apartamentów, dwie restauracje, w tym autorska Modesta Amaro, NABE SPA z ośmioma gabinetami, strefa wellness z basenem oraz przestrzeń konferencyjna o powierzchni 100 m kw. Hotel, który sprzedawany był w systemie condo, należy do Grupy Nosalowy z Nosalowym Dworem Resort.

Otwarcie Nosalowego Parku zaplanowane było na 9 kwietnia, ale zostało przełożone z powodu pandemii. Hotel położony jest między Dworcem Głównym PKP a Krupówkami w otoczeniu bukowego parku. Zabytkowy pałac, który stanowi część hotelu - Villa Marilor, powstał w 1905 r. W okresie międzywojennym miejsce to było jednym z najważniejszych salonów towarzyskich Zakopanego, które gościło m.in. Wojciecha Kossaka, Stanisława Ignacego Witkiewicza czy Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Dlatego nowy hotel chce ożywić zakopiańską tradycję i przywołać klimat dwudziestolecia międzywojennego. Obiekt czerpie z wzorców zakopiańskiej architektury mieszczańskiej, łącząc styl secesyjny i art deco. Zaprojektowany został przez biuro architektoniczne Kahl-Gaczorek Architekci. Wnętrza, autorstwa trójmiejskiej pracowni Ideograf, również inspirowane są secesję z art deco, a ich kolorystyka utrzymana jest w odcieniach szarości, beżu, bieli, złota, przełamana głęboką czerwienią. Apartamenty na najwyższym piętrze mają dostęp do prywatnych, zielonych tarasów. Standardowe pokoje kosztują na starcie 529 zł

W zabytkowej części hotelu mieści się autorska restauracja Wojciecha Modesta Amaro – Heart by Amaro. Jego atelier Amaro w Warszawie w 2013 r. odznaczone zostało jako pierwsza restauracja w Polsce gwiazdką Michelin.Dla gości dostępna też będzie restauracja Eleonora i lobby bar. Ważne miejsce w hotelu zajmuje designerska strefa wellness & SPA z autorskim NABE SPA, ośmioma gabinetami, basenem, saunami, tężnią solankową i centrum fitness (ze sprzętem firmy Technogym). Atutem NABE SPA mają być autorskie rytuały, sesje relaksacji z elementami medytacji, zabiegi na łóżku wodnym „Soft Pack" i linia autorskich kosmetyków opartych o naturalne składniki. Gabinety SPA mieścić się będą w Villi Marilor.

Nosalowy Park dysponuje również strefą konferencyjno-bankietową. Składa się z sali o powierzchni ponad 100 m kw. (z możliwością podziału na dwie mniejsze), boardroomu dla ośmiu osób, części przygotowanej pod przerwy kawowe oraz z tarasu z widokiem na Tatry. Będzie tam też można organizować kameralne wesela do 60 osób.

Hotel chcą w nietypowy sposób ożywić zakopiańską tradycję przygotował m.in. alternatywny przewodnik po Zakopanem napisany specjalnie dla Nosalowego Parku przez Beatę Sabałę-Zielińską. „Zakopane. Alternatywny Przewodnik” ma pozwolić gościom poznać miasto i Podhale z nowej perspektywy. To opowieść o mieszkańcach, którzy naprawdę mówią gwarą i noszą tradycyjne stroje do kościoła, o miejscach szczególnie bliskich ich sercu, prezentach które warto przywieźć z Zakopanego i historii związanej z okresami świetności, kiedy miasto stało się wizytówką stolicy Tatr.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *