Regent nie sprzedany   TRANSAKCJE

Nie złożono żadnej oferty kupna na warszawski hotel Regent (d. Hyatt) – wyceniony na 145 mln zł – podczas przetargu zorganizowanego 1 lipca przez syndyka masy upadłościowej. Oznacza to, że syndyk musi rozpocząć teraz negocjacje poniżej ceny oszacowania z Polskim Holdingiem Hotelowym i Polskim Holdingiem Nieruchomości, które w czerwcu podpisały umowę dzierżawy Regenta z prawem pierwokupu.

Ich wspólna oferta została wybrana w konkursie ofert przez syndyka masy upadłości Cosmar Polska. Więcej o niej pisaliśmy TUTAJ.

Zgodnie z warunkami przetargu dopuszczono możliwość zawarcia umowy dzierżawy z prawem pierwokupu na zasadzie 50 tys. zł dzierżawa, 1 mln zł miesięcznie opłacania kosztów, z której skorzystały PHH i PHN.  Cosmar Polska, właściciel hotelu Regent, otwartego w 2002 r. i działającego do 2014 r. pod marką Hyatt, od połowy 2018 r. znajduje się w upadłości na wniosek Pekao S.A. Regent Warsaw Hotel z zlokalizowany jest obok ambasady Rosji, w sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Dysponuje 246 pokojami, kilkunastoma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ponad tysiąca mkw., włoską restauracją i lobby barem, w hotelu znajduje się też Holmes Place Premium Club o powierzchni 1,2 tys. M kw. z basenem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *