Marvipol podpisał umowę na hotel Mövenpick w Kołobrzegu   INWESTYCJE

Spółka Marvipol Development zawarła umowę franczyzową z Grupą Accor na mocy której w Kołobrzegu powstanie 266-pokojowy hotel marki Mövenpick. To druga umowa na hotel pod tą marką w naszym kraju, po Mövenpick Zakopane, którego otwarcie planowane jest w 2022 roku.


Nowy hotel powstanie przy ulicy Sułkowskiego, między kompleksami hotelowymi Zdrojowej Invest – Marine Hotel & Ultra Marine oraz Diune Hotel & Resort na działce o łącznej powierzchni 0,7 hektara, którą Marvipol kupił w 2018 roku za 25 mln zł. Wcześniej rozważano wybudowanie w tym miejscu hotelu pod marką Staybridge Suites.


Pięciogwiazdkowy Movenpick Kołobrzeg będzie oferował gościom 266 pokoi, w większości z balkonami z widokiem na morze. Do dyspozycji w hotelu znajdzie się także m.in. restauracja, lobby bar, basen i saunarium oraz centrum spa czy powierzchnia konferencyjna.


- Podpisanie pierwszej umowy franczyzowej w Polsce na hotel Movenpick jest kolejnym krokiem do powiększenia portfolio Accor w segmencie marek premium na naszym rynku. Współpraca z doświadczonym oraz cenionym developerem jest jednym z kluczowych elementów powodzenia tej inwestycji. W planach mamy kolejne lokalizacje dla tej pięciogwiazdkowej marki, zarówno w popularnych kurortach, jak i najważniejszych miastach Polski. Wierzymy, że Movenpick szybko zdobędzie uznanie na polskim rynku hotelowym - powiedział Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.


- Rynek hoteli segmentu premium rozwija się w Polsce dynamicznie, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z silną, rozpoznawalną marką o światowym zasięgu, jaką jest Mövenpick. W połączeniu z doskonałą lokalizacji obiektu, wysoką jakością usług gastronomicznych, ofertą SPA i rozwiązaniami przyjaznymi środowisku, chcemy zaproponować klientom zupełnie nową jakość w segmencie premium. Obecność pięciogwiazdkowego obiektu w Kołobrzegu dopełni ofertę hotelową w najważniejszych miejscowościach wypoczynkowych nad polskim morzem i zaznaczy obecność Marvipol w tym regionie – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu Marvipol Development.


Marvipol Development to jeden z czołowych warszawskich deweloperów, działający na rynku od ponad 20 lat. Od 2017 r. notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *