Accor podpisał franczyzę na Mercure w Szklarskiej Porębie   INWESTYCJE

Accor podpisał umowę franczyzy ze spółką Orkan Real Estate na prowadzenie hotelu Mercure w Szklarskiej Porębie. Nowy obiekt ze 140 pokojami i basenem otwarty ma zostać w 2022 roku. Operatorem obiektu będzie spółka PI Management.

Mercure Bergo Szklarska Poręba, którego budowa ruszyła już we wrześniu 2019 roku, położony jest w samym centrum miasta, przy ul. Okrzei. Sprzedawany jest w systemie condo. Przedwstępna umowa franczyzy podpisana została w lutym tego roku, o czym więcej pisaliśmy TU. Wnętrza hotelu nawiązywać będą do form skalnych znajdujących się w bezpośredniej okolicy oraz tradycji regionu jakim są huty szkła. Szkło i kamień dodać mają stylu hotelowej przestrzeni, zaprojektowanej przez pracownię Tremend. Goście będą mogli korzystać z restauracji, a także przestrzeni biznesowej i strefy relaksu oferującej wewnętrzny basen. 

Inwestorem hotelu jest warszawska spółka Orkan Real Estate powiązana doświadczeniem zespołu osób, które są współautorami sukcesu inwestycji deweloperskich na terenie Polski, w szczególności Warszawie i Krakowie. Firma znana jest z projektów rewitalizacyjnych, takich jak np. inwestycja Soho Factory na warszawskiej Pradze czy krakowskie Osiedle Dobra Forma. Natomiast operatorem obiektu ma zostać spółka PI Management z Krakowa, koordynująca m.in. projekty takie jak AC by Marriott Kraków, The Bridge Suites czy Renaissance Gdańsk.

– Mercure wzmacnia swoją pozycję w górskich miejscowościach wypoczynkowych Polski. Po Zakopanem, Krynicy, Karpaczu przyszedł czas na Szklarską Porębę, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród turystów z Polski, jak i z Czech czy też Niemiec. Ten rok wskazuje na rosnące zainteresowane krajowymi destynacjami turystycznymi, dlatego nowo powstający hotel dzięki bardzo atrakcyjnej lokalizacji, bogatej ofercie oraz wyjątkowemu wystrojowi, oddającemu lokalny charakter miejsca, stanowić będzie idealne miejsce dla każdego miłośnika górskiego wypoczynku – przekonuje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

W Szklarskiej Porębie w ub.r. otwarty został 5-gwiazdkowy Platinum Mountain Hotel & SPA ze 147 pokojami grupy Górskie Resorty, a w tym roku Radisson ze 104 pokojami Zdrojowej Invest. W przyszłym roku otwarty ma zostać hotel pod należącą do sieci Louvre Hotels Group marką Hôtels & Préférence z 270 pokojami. Wszystkie inwestycje sprzedawane są w systemie condo, podobnie jak apartamenty w inwestycji Sun & Snow Resorts, realizowanej w kilku etapach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *