PHH z umową na trzy hotele Marriotta. I z 300 mln zł na inwestycje

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego podpisała z siecią Marriott International umowę na wprowadzenie hoteli Ikar w Poznaniu i Wieniawa we Wrocławiu pod markę Four Points by Sheraton oraz Royal w Krakowie pod markę Le Méridien. GK PHH planuje modernizacje swoich obiektów w całej Polsce, a plany inwestycyjne grupy opiewają na ponad 300 mln zł.Prace przygotowawcze zostały już rozpoczęte, a realizacja większości inwestycji jest zaplanowana na lata 2021 i 2022. Następny krok to wybór inwestora zastępczego i biura architektonicznego dla bliźniaczych projektów hotelu Wieniawa i Ikar. W przypadku hotelu Royal proces projektowy jest w toku, a rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w pierwszej połowie 2021 r., po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków (hotel zaprojektuje pracownia KM Rubaszkiewicz). – Dziś jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wiążemy się ze sprawdzonymi partnerami. Plany inwestycyjne naszej grupy opiewają na kwotę ponad 300 mln zł, z uwagą patrzymy na każdą zainwestowaną złotówkę – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego. – Realizacja biznesplanu jest zobowiązaniem długoterminowym, a inwestycje mają wpływ nie tylko na naszą spółkę, ale także na lokalne ekosystemy naszych hoteli, a w szerszej perspektywie – na ekonomię Polski. Jestem przekonany, że wyremontowane hotele będą w przyszłości cieszyć podróżnych w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Mimo że czas dla branży hotelarskiej jest trudny, to w dalszym ciągu pracujemy zgodnie z naszym harmonogramem, nawet mogę zdradzić, że szukamy dalszych inwestycji i możliwości rozwoju naszej grupy. Listy intencyjne na wprowadzenie hotelu Royal pod markę Le Méridien podpisano podczas konferencji „Hotelarza” Hotel Trends Poland & CEE 2019, a na wprowadzenie Ikara i Wieniawy pod markę Four Points by Sheraton – w lipcu. – Jest nam niezmiernie miło, że hotele będące częścią GK PHH, naszego wieloletniego partnera w Polsce, z którym mamy już w swoim portfolio cztery hotele przylotniskowe, rozszerza współpracę z siecią Marriott International o kolejne trzy obiekty zlokalizowane w centrum miast. Obydwa Four Points by Sheraton w Poznaniu i Wrocławiu wpiszą się w swoje lokalizacje nieformalnym stylem i swobodną atmosferą. Cieszymy się również, że PHH wybrał markę Le Méridien dla hotelu w prestiżowej lokalizacji przy samym Wawelu w Krakowie – mówi Janusz Mitulski, starszy dyrektor ds. rozwoju w regionie CEE i Ukrainy sieci Marriott International.

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 28 obiektów hotelarskich, co czyni ją drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. 10 hoteli działa pod globalnymi markami: Renaissance, Courtyard by Marriott i Moxy należącymi do sieci Marriott, Hampton by Hilton sieci Hilton, Holiday Inn Express sieci IHG, Golden Tulip sieci Louvre Hotels Group oraz Best Western. Ponadto, na podstawie umowy z Polskim Holdingiem Nieruchomości, PHH zarządza hotelem Regent w Warszawie. W najbliższych latach jako pierwszy w Polsce i Europie wprowadzi markę Vīb, należącą do sieci Best Western Hotels & Resorts. Pod szyldem marki Vīb będą funkcjonowały Apartamenty Zgoda w Warszawie. Podpisano też już umowę na wprowadzenie trzech hoteli w Łodzi, Rzeszowie i Olsztynie pod markę Best Western. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *