Wrocław vs. Kraków – który rynek jest lepszy?

Agata Janda, JLL

Mierzony liczbą hoteli Kraków jest trzy i pół raza większy niż Wrocław, ale gdy popatrzymy na liczbę pokoi hotelowych na obu rynkach, to ta proporcja znacznie się zmienia: Kraków jest tylko dwa razy większy niż Wrocław. Wynika to z faktu, że rynek hotelowy w Krakowie jest bardzo tradycyjny, zlokalizowany wokół historycznego centrum miasta, sporo w nim małych, niezależnych hoteli. Wrocław to dużo młodszy rynek hotelowy, który rozwijał się wraz komercyjnym rozwojem miasta.W ostatnich latach został dodatkowo umocniony poprzez rozwój infrastruktury drogowej, lotniczej, rynku biurowego i magazynowego. Około 70 proc. obecnej podaży pokoi we Wrocławiu zostało dodane w ostatnich 20 latach, analogicznie, w tym samym okresie w Krakowie liczba ta wyniosła 40 proc. Pokazuje to, jak dużo młodszy jest rynek hotelowy we Wrocławiu. Wrocław charakteryzuje się również bardziej rozproszoną tkanką miejską wokół centrum, dzięki czemu możliwa była budowa hoteli o większej skali. We Wrocławiu znajduje się więcej hoteli powyżej 100 pokoi niż w Krakowie. Duża skala obiektu jest atrakcyjna dla międzynarodowych grup hotelowych i uzasadnia wprowadzenie znanej marki na rynek.

Liczba hoteli Kraków & Wrocław


Liczba pokoi Kraków & Wrocław


Podział turystów
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *