Znika hotel Dal w Gdańsku

Rozpoczęła się rozbiórka 2-gwiazdkowego hotelu Dal zlokalizowanego w Gdańsku na Przymorzu. Należący do NSZZ Solidarność hotel z 41 pokojami zamknięty został w sierpniu ub.r. po 20 latach działalności. Na działce sprzedanej przez związek trzem gdańskim deweloperom powstać ma kilka blisko 40-metrowych budynków.

Zdjęcie już historyczne

Spółka Sea Park, zawiązana przez deweloperów - PB Górski, Intuo i RWS Group, uzyskała już pozwolenie na budowę. Jeszcze w maju 2019 r. należąca do Solidarności spółka Dekom otrzymała decyzję o warunkach zabudowy dla zespołu budynków mieszkalnych, w tym hotelu. W grudniu została ona przeniesiona na spółkę Sea Park, ale część działki, na której planowany jest  hotel o wysokości do 39,3 m z ok. 300-350 pokojami pozostała przy Solidarności. Blisko 2-hektarowa działka, na której powstać ma osiedle i hotel zlokalizowana jest ok. 900 m od morza w pierwszej linii zabudowy i ok. 2 km od Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Do NSZZ Solidarność należy też hotel Dal w Kielcach i sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *