Gheorghe Marian Cristescu, PHH: Rzeczywistość pokazuje, że trzeba umieć szybko modyfikować swoje plany   "HOTELARZ"

-PHH został stworzony po to, aby uzdrowić jak największą część spółek hotelowych należących do szeroko rozumianego Skarbu Państwa. Naszym celem jest zagospodarowanie tego mienia i doprowadzenie wszystkich hoteli należących do PHH do najwyższego poziomu rynkowego – mówi w najnowszym „Hotelarzu” Gheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

Rozmawiamy m.in. o zaangażowaniu PHH w segment izolatoriów i hoteli dla medyków. - Gdy drastycznie zaczęła wzrastać liczba zakażonych na przełomie września i października, zostaliśmy poproszeni przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, aby skontaktować się z jak największą liczbą hoteli, która byłaby gotowa do współpracy ze szpitalami. Dzisiaj jest to ponad 90 hoteli, czyli blisko 8 tys. pokoi, które zgłosiły chęć współpracy. Wśród nich znajdują się również hotele należące do kilku dużych polskich grup hotelowych. Naszą rolą jest tylko i wyłącznie stworzenie tej bazy hoteli, która jest raportowana do ministerstwa. Decyzje dotyczące zakontraktowania hoteli przez szpitale są decyzjami lokalnie podejmowanymi przez dane szpitale. Te decyzje nie należą do nas. Część hoteli już od wiosny współpracuje na zasadach kontraktów ze szpitalami i NFZ, dochodzą nowe hotele, ale sądzę, że obecnie najbardziej będą preferowane sanatoria. Głównie ze względu na to, że są to obiekty, których działalność została zamknięta, a posiadają kadrę medyczną, która jest odpowiednio wyszkolona i predysponowana, żeby opiekować się chorymi ludźmi – podkreśla prezes PHH.

Pytamy także o plany inwestycyjne i modernizacyjne sieci. - Pomimo trudności operacyjnych i kryzysu zamierzamy w sposób konsekwentny realizować plany inwestycyjne objęte naszą strategią rozwoju. Najnowszą umową, podpisaną pod koniec listopada, jest umowa z siecią Best Western, z którą zdecydowaliśmy się wprowadzić jako pierwsi do Polski brand Aiden by Best Western. Pod szyldem tej marki funkcjonować będzie hotel Reymont w Łodzi. Ponadto hotele Hetman w Rzeszowie i Kopernik w Olsztynie będą działały pod marką Best Western Plus.(…) Jesteśmy w trakcie ostatnich uzgodnień z siecią Marriott projektu architektonicznego (hotelu Royal w Krakowie – przyp. Red.). Mamy wielkie nadzieje, że z początkiem grudnia uzyskamy zielone światło. Poza tym jesteśmy w trakcie konkursu na wykonawcę fasady hotelu. Niedługo będziemy ogłaszać wybór generalnego wykonawcy - wyjaśnia Cristescu.

Pełna treść rozmowy z najnowszym „Hotelarzu”, którego prenumeratę można zamówić TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *