Kasy online w hotelach i restauracjach jednak od 1 stycznia

Przedsiębiorcy z branży hotelarskiej i restauracyjnej, którzy nie posiadają jeszcze kas fiskalnych online, będą musieli je wprowadzić najpóźniej od 1 stycznia 2021 r. Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że nie planuje kolejnego odroczenia tego przesuniętego już raz przepisu.

Obowiązek stosowania kas online miał zostać wprowadzony do gastronomii i hoteli już 1 lipca, ale epidemia koronawirusa sprawiła odroczenie przepisu o kolejnych sześć miesięcy. – Branże zyskały dodatkowe pół roku na dostosowanie swoich systemów sprzedażowych do nowych kas online. Obecnie nie są planowane prace dotyczące kolejnego przedłużenia terminu wymiany kas rejestrujących starego typu na kasy online w branży gastronomicznej i hotelarskiej – powiedział „Rzeczpospolitej” wiceminister finansów Jan Sarnowski. Wszystkie kasy powinny być wymienione do końca 2022 r., ale kilka grup podatników zostało zobowiązane do wcześniejszej wymiany. 1 stycznia 2020 r. obowiązek stosowania takich kas został wprowadzony dla mechaników samochodowych, punktów wulkanizacji opon i stacji paliw, 1 lipca miały być wprowadzone dla branży gastronomicznej i usług krótkotrwałego zakwaterowania (co zostało przesunięte na 1 stycznia 2021 r.). Od 1 lipca 2021 r. obowiązek ten obejmie m.in. fryzjerów, kosmetyczki, lekarzy i prawników. Według projektu rozporządzenia podatnicy, którzy dokonują zakupu urządzenia fiskalnego online mogą odliczyć od podatku kwotę wydaną na zakup kasy w wysokości 90 proc. jednak nie więcej niż 700 zł. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *