IGHP: hotele na dnie – tak źle jeszcze nie było

Blisko 90 proc. hoteli odnotowało po wprowadzeniu rządowych obostrzeń w listopadzie średnie obłożenie poniżej 20 proc., z czego prawie 6 na 10 hoteli poniżej 10 proc. – wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Aż 84 proc. ankietowanych hoteli ma lub deklaruje, że w najbliższym czasie będzie miało, trudności związane z utrzymaniem płynności finansowej. By przetrwać do wiosny, branża hotelowa potrzebuje blisko 2,2 miliarda zł niezbędnej pomocy finansowej.

7 listopada w Polsce zaczęły obowiązywać surowe obostrzenia dotyczące działalności hoteli. Średnie obłożenie hoteli w listopadzie pogorszyło sie bardzo wyraźnie, nawet w stosunku do już słabego października. Obłożenie powyżej 30 proc. zadeklarowało zaledwie 6 proc. hoteli. Aż 81 proc. hoteli podawało stan rezerwacji na grudzień nieprzekraczający 10 proc. Dla stycznia 2021 r. było to 88 proc. hoteli, a dla lutego 87 proc.

Wszystkie wskaźniki ostro w dół

Kolejnemu pogorszeniu uległ także wskaźnik średniej ceny za nocleg. W listopadzie 81 proc. hoteli odnotowało niższe ceny niż w ub.r., a dwie trzecie z nich większe niż o 10 proc. 13 proc. hoteli zadeklarowało średnie ceny na ubiegłorocznym poziomie. Na bardzo [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.