Hotelarze, oprócz dramatów finansowych i biznesowych, ponoszą też duży koszt psychiczny tego, co dzieje się wokół nich. Wielu stanęło w obliczu prawdziwego kryzysu psychicznego i potrzebuje bardziej specjalistycznej pomocy w tej przestrzeni. Kamil Czajkowski, dyrektor Hotelu Sopot – a z wykształcenia psycholog kliniczny, współpracujący wcześniej m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, stworzył blog poświęcony pomocy psychologicznej dla hotelarzy https://hotelkryzys.blogspot.com, który można też czytać na https://www.facebook.com/Psycholog-w-Hotelu-Kryzys-106281901360262
„Pomyślałem ten blog jako praktyczny poradnik autoterapii dla hotelarzy w kryzysie psychicznym. Oczywiście ci z nas, którzy znaleźli się w naprawdę głębokim kryzysie i rozpoznają u siebie objawy depresji czy głębokiego załamania nerwowego, powinni udać się do psychologa czy psychiatry po pomoc indywidulaną. Wielu jednak, bądź nie chce z takiej pomocy korzystać, bądź boi się tego, bądź też zwyczajnie nie jest jeszcze w stanie, który stwarza taką konieczność. Do takich osób kieruję właśnie swój blog, chcąc przekazać narzędzia do wglądu w swoją sytuację psychiczną oraz zmiany negatywnych przekonań, myśli, emocji i zachowań na te dające większą odporność na przeciwności, lepsze samopoczucie i siłę do działania” – pisze Kamil Czajkowski.
– Mam zamiar publikować psychologiczne rady jak rozpoznać u siebie symptomy kryzysu, jak bronić się przed jego negatywnymi skutkami, jakich narzędzi użyć, aby zadbać o swoją psychikę, jak pomóc sobie samemu przetrwać, jak dać sobie i innym psychiczne wytchnienie, którego tak bardzo potrzebujemy, a kiedy szukać pomocy – mówi Kamil Czajkowski.
Kamil Czajkowski z hotelarstwem związany od 2010 r. Przez osiem lat pracował w hotelu Sheraton Sopot, a od trzech lat jest dyrektorem 4-gwiazdkowego Hotelu Sopot. Z wykształcenia psycholog ze specjalizacją kliniczną. Studiował także filozofię. Obecnie słuchacz studiów MBA. Współpracował z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Gdyni oraz Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, pracując z osobami w kryzysach psychicznych, z myślami samobójczymi, depresją. Publikował artykuły na łamach magazynu „Inspiracje Psychologiczne” oraz na portalu Psychologia.net.pl. Przez kilka lat był członkiem zakonu Dominikanów. Dziś jest szczęśliwym mężem i ojcem. Z zamiłowania muzyk.
Dodaj komentarz