Karkonosze Springs – nowa inwestycja Grupy Europlan. W condo   INWESTYCJE

Karkonosze Springs Hotels&Resorts w Staniszowie to najnowsza, planowana inwestycja Grupy Europlan. Kompleks z 268 pokojami i apartamentami sprzedawanymi w systemie condo z deklarowanym czynszem w wysokości 8 proc. rocznie, powstanie na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej.

Zespół hotelowy został zlokalizowany na trzech odrębnych działkach, w związku z czym wprowadzono podział na powiązane ze sobą strefy funkcjonalne – hotelowo-rekreacyjną z 62 pokojami, rodzinną ze 126 apartamentami w 9 budynkach oraz kameralną z 80 apartamentami w 10 willach. Motywem łączącym projektowane przestrzenie i funkcje jest woda, pojawiająca się pod postacią sadzawek, stawów, cieków, basenów całorocznych i basenów termalnych. Całość zaprojektowana została przez Q2Studio z Wrocławia.

Umowy najmu zawierane są na okres 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 10 lat. Roczny dochód jaki otrzymuje właściciel jest niezależny od obłożenia danego lokalu i stanowi iloczyn: 8% oraz ceny netto lokalu z miejscem parkingowym, bez wyposażenia.

Wiodącym inwestorem są Artur Kozieja, twórca grupy Europlan, oraz Paweł Witkiewicz. Europlan w ramach inwestycji biurowych zrealizował m.in. budynek Feniks przy ul. Żelaznej w Warszawie, który stanowi siedzibę BOŚ Bank oraz budynek Mangalia na warszawskim Mokotowie o powierzchni 8 tys. m2 . Europlan w ramach inwestycji hotelowych w ostatnim czasie zrealizował m.in. zakup hotelu “Centrum Kongresowe Gromada” w Krakowie dysponujący 220 pokojami, który po modernizacji został w grudniu 2018 roku otwarty pod 4 gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip. Wybudował także w systemie condo 4 gwiazdkowy hotel Lake Hill Resort & Spa w Karkonoszach, otwarty w marcu 2019 roku. W tym samym roku Europlan rozpoczął m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod 4 gwiazdkową marką Radisson Blu z przyhotelowym aquaparkiem dysponującą 241 pokojami oraz w Karkonoszach rozpoczął budowę drugiego etapu Lake Hill Resort & Spa. Przygotowuje także inwestycję hotelową na warszawskim Żeraniu, która po modernizacji będzie działać pod marką Campanile.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *