Premier Mateusz Morawiecki: Jeżeli sytuacja się pogorszy, będziemy musieli wrócić do poprzednich regulacji   KORONAWIRUS

- Jeżeli sytuacja nadal będzie pozytywna, to będziemy planowali kolejne złagodzenie obostrzeń. Jeżeli się pogorszy, będziemy musieli wrócić do poprzednich regulacji w tym zakresie - powiedział dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Premier podczas dzisiejszej konferencji pytany był o ewentualne dalsze luzowanie obostrzeń. Jak powiedział rządowi specjaliści analizują każdego dnia liczbę zajętych łóżek, zgonów i nowych zakażeń.

- Jeżeli ewolucja będzie nadal pozytywna, to będziemy planowali zmiany w kierunku kolejnego złagodzenia obostrzeń. Ale musimy mieć świadomość tego, że jeżeli sytuacja się pogorszy, to niestety będziemy musieli wrócić do poprzednich regulacji w zakresie obostrzeń pandemicznych, środków zapobiegających rozprzestrzenieniu wirusa - podkreślił Morawiecki.

Premier podkreślił również, że jesteśmy w momencie, w którym trudno mówić o otwieraniu gospodarki szerzej.

Jak pisaliśmy wcześniej, także minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzegał dziś, że decyzja o otwarciu hoteli jest warunkowa, a w przypadku wzrostu nowych zakażeń powyżej 10 tys. dziennie, będzie on rekomendował powrót do wcześniejszych obostrzeń.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *