Hotel Wileński w Olsztynie wystawiony na sprzedaż przez syndyka za ok. 5,17 mln zł

Syndyk Upadłości Hotel Wileński z 27 pokojami w Olsztynie ogłosił przetarg ofertowy na zakup „przedsiębiorstwa w ruchu”. Minimalna cena sprzedaży wynosi 80 proc. ceny oszacowania, czyli 5 168 tys. zł (ok. 190 tys. zł za pokój).

W skład przedsiębiorstwa wchodzą prawo własności działek o łącznej powierzchni 0,1164 ha, prawo własności budynku hotelowego o łącznej powierzchni użytkowej 2 475 m. kw., meble i wyposażenie hotelowe. Jak zaznacza syndyk w komunikacie: „z uwagi na fakt, iż przedmiotem sprzedaży jest przedsiębiorstwo „w ruchu”, zatrudniające pracowników, nabywca przedsiębiorstwa zobowiązany jest do przejęcia pracowników”. Otwarcie ofert nastąpi  26 lutego. Wadium 300 tys. zł. Hotel szukał nabywcy jeszcze przed pandemią, a sąd ogłosił jego upadłość w kwietniu 2020 r., ale obiekt nadal działał.

Hotel Wileński w centrum Olsztyna otwarty został w 2009 r. w odrestaurowanej kamienicy. Początkowo działał jako hotel 3-gwiazdkowy, a w 2012 r. podwyższył kategorię do czterech gwiazdek. Był to wówczas drugi hotel 4-gwiazdkowy w mieście po Dyplomacie. Dysponuje trzema salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ponad 200 m kw., strefą SPA & wellness z sauną suchą, łaźnią parową, jaccuzi i gabinetem zabiegowym oraz restauracją z elementami kuchni kresowej.

W Olsztynie we wrześniu zamknięty został hotel Kur na przedmieściu nad jeziorem z 31 pokojami, otwarty w 2008 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *