Dwór Oliwski w Gdańsku zmienia właściciela   TRANSAKCJE

Syndyk masy upadłości 5-gwiazdkowego hotelu Dwór Oliwski w Gdańsku z 70 pokojami wydzierżawił go z prawem pierwokupu trójmiejskiej grupie INWIND, która jest też m.in. właścicielem kompleksu Seidorf w Sosnówce k. Jeleniej Góry z uruchamianym właśnie 5-gwiazdkowym hotelem.

Upadłość spółki Dwór Oliwski ogłoszona została w połowie 2018 r. Hotel działał do października ub.r. INWIND planuje jego ponowne uruchomienie 1 maja. Otwarty w 2004 r. na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w odrestaurowanym XVIII-wiecznym zespole dworsko-parkowym hotel przeżywał problemy już od kilku lat. Chociaż jeszcze w 2012 r. było o nim głośno w pozytywnym sensie, gdy został wybrany jako baza noclegowa reprezentacji Niemiec podczas piłkarskich Mistrzostw Europy. Jednak już w 2013 r. media informowały, że pracownicy miesiącami nie otrzymują pensji, a hotel na pewien czas zawiesił działalność. Właścicielem hotelu był Janusz Baran (wraz z żoną), do którego należała też m.in. jedna z największych prywatnych stoczni w Polsce – Maritim Shipyard, ale w 2013 r. złożyła wniosek o upadłość. Hotel został w tym samym roku wydzierżawiony poznańskiej firmie DeLight MGT, związanej z ówczesną dyrektor hotelu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *