Orle Gniazdo Szczyrk zmieni się w MERCURE. W condo

Accor podpisał umowę franczyzy ze spółką Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk na otwarcie hotelu Mercure Szczyrk Resort. Obiekt po planowanej rozbudowie przyjmie pierwszych gości na przełomie lat 2023/2024. W ofercie nowego hotelu Mercure znajdzie się 453 pokoi sprzedawanych w systemie condo z 8 proc. zwrotu rocznie przez 20 lat.Do dyspozycji gości, oprócz parku wodnego z 2,5 tys. m kw. i centrum konferencyjno-wystawienniczego o powierzchni czterech tys. m kw., będą też dwie restauracje, centrum fitness i lądowisko dla helikopterów. – Marka Mercure wzmacnia swoją pozycję w górskich miejscowościach wypoczynkowych Polski. Po Zakopanem, Krynicy, Karpaczu i Szklarskiej Porębie przyszedł czas na Szczyrk. Hotel Orle Gniazdo ma wspaniałe tradycje i piękną lokalizację, a poprzez dołączenie do rodziny Mercure będzie stanowić najciekawszą w regionie propozycję zarówno dla osób szukających miejsca na wypoczynek w sercu gór, jak i gości biznesowych czy organizatorów konferencji – przekonuje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Orle Gniazdo Szczyrk dołączy do grupy 22 hoteli Mercure działających w Polsce obecnie i czterech, których otwarcie nastąpić ma jeszcze w tym roku (Kraków, Katowice, Białystok, Wiązowna pod Warszawą). – Wierzymy, że dzięki połączeniu sił z siecią Accor zapewnimy gościom nie tylko dobrą lokalizację do zwiedzania Beskidu Śląskiego przez cały rok, ale także możliwość posmakowania tradycji i kultury regionu. – deklarują Karol i Jakub Proznerowie, właściciele Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk.

W rozmowach z siecią Accor dotyczących wyboru marki oraz ustaleniu warunków biznesowych umowy franczyzy inwestorowi doradzała firma Hotel Professionals. Ośrodek wczasowy Orle Gniazdo powstał w latach 70. XX wieku. Projekt początkowo przewidywał realizację trzech niezależnych obiektów, ktore miały należeć do Huty Katowice, Huty Kościuszko w Chorzowie i Przedsiębiorstwa Budownictwa Elektrowni i Przemysłu Transprzęt w Tychach. Ostatecznie jednak zdecydowano się na realizację jednej, wspólnej inwestycji z 270 pokojami. Orle Gniazdo to najwyżej położony (660 m n.p.m.) obiekt w Szczyrku, a także jeden z najdłuższych obiektów noclegowych w Polsce – 326 m. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *