Zmiany kadrowe

Andrzej Kleeberg dyrektorem powstającego Mercure Katowice

Andrzej Kleeberg, ostatnio dyrektor generalny hotelu Sofitel Wrocław, objął zarządzanie powstającym w Katowicach hotelem Mercure z 268 pokojami. Z hotelarstwem związany jest ponad 15 lat. Pierwsze kroki w branży stawiał, pracując w małym, prywatnym hotelu w Szkocji nad jeziorem Loch Ness. Z siecią Accor związał się ponad 10 lat temu. Zaczynał w hotelu ibis Poznań Centrum, później powrócił do Szkocji, gdzie podjął pracę w Novotelu Edinburgh Centre. Po powrocie do Polski pracował w latach 2012-2014 w Novotelu Poznań Centrum jako kierownik recepcji. Przez następne dwa lata pełnił funkcję room division managera w Sofitel Grand Sopot. Od maja 2016 r. był zastępcą dyrektora hotelu Sofitel Wroclaw Old Town, a pod koniec 2018 r. przejął jego stery jako dyrektor generalny. Po wybuchu pandemii Orbis podjął decyzję o wycofaniu się z wrocławskiego hotelu, który leasingował.

Olaf Żelazny dyrektorem hotelu Best Western Plus w Wawrze

Olaf Żelazny został dyrektorem generalnym 100-pokojowego Best Western Plus Hotelu Warszawa. Z branżą hotelarską związany jest od 15 lat. Zaczynał w recepcji hotelu Sheraton w Warszawie. W 2009 r. został night managerem w warszawskim Intercontinentalu. Trzy lata później przeszedł do Airport Hotel Okęcie jako sales manager. W 2013 r. objął stanowisko head of sales department w Novotelu Airport Warszawa. W 2019 r. został senior sales managerem w warszawskim Hiltonie. Po roku przeszedł do przygotowywanego do otwarcia hotelu Best Western Plus. Zastąpił Martę Wójcik, która wprowadziła hotel na rynek we wrześniu ub.r.

Nowi dyrektorzy sprzedaży w Sheraton Grand Warszawa…

Magdalena Maciejewska, ostatnio dyrektor sprzedaży w hotelu Sheraton Grand Kraków, została dyrektor sprzedaży w Sheraton Grand Warszawa. Tym samym wspólny dotychczas dział sprzedaży warszawskich hoteli Sheraton Grand i The Westin został rozdzielony. Teraz mają swoje odrębne zespoły odpowiedzialne za obsługę klientów B2B. Magdalena Maciejewska karierę zawodową rozpoczęła w 2004 r., dołączając do warszawskiego Sheratona jako koordynator konferencji i wydarzeń, a następnie awansowała na stanowisko starszego specjalisty sprzedaży cateringu. W 2007 r. przeszła do agencji eventowej Allegro, a następnie do hotelu Marena Spa w Międzywodziu. W 2011 r. wróciła do warszawskiego Sheratona i objęła stanowisko managera w dziale sprzedaży cateringu. Po sześciu latach przeprowadziła się do Krakowa, zostając managerem ds. grup i konferencji w Sheratonie Grand, a następnie awansowała tam na dyrektora sprzedaży.

...i Westin Warszawa

Jakub Szturma został dyrektorem sprzedaży hotelu Westin Warszawa. W tym hotelu rozpoczynał karierę zawodową 15 lat temu. Spędził tam dziewięć lat, zaczynając od odźwiernego, przez bagażowego, koordynatora grup turystycznych, a kończąc na stanowisku specjalisty do spraw sprzedaży. W 2014 r. przeszedł do warszawskiego Sheratona na stanowisko group & event planning managera, gdzie zbudował zespół, którym kierował przez cztery lata. Od 2018 r. zarządzał działem sprzedaży reaktywnej dla hoteli Sheraton i Westin na stanowisku dyrektora sprzedaży EBC (Event Booking Center) Warsaw Cluster


Łukasz Pakuła z Gromady Warszawa do Focus Hotels

Łukasz Pakuła, ostatnio dyrektor generalny hotelu Gromada Centrum w Warszawie, został cluster general managerem w sieci Focus Hotels odpowiedzialnym za hotele w Bydgoszczy: Focus Premium Pod Orłem, przejętym przez sieć w 2017 r., oraz Focus Hotel, powstającym w przebudowywanym biurowcu. Łukasz Pakuła w latach 2004-2012 pracował w firmie Hospitality and Catering Management Services w Chicago. Potem przez pięć lat związany był z siecią Qubus Hotel, najpierw jako zastępca dyrektora hotelu w Gdańsku, a następnie jako dyrektor hotelu w Gorzowie Wielkopolskim. W 2018 r. wprowadzał na rynek Hamptona by Hilton Mokotów. Od początku 2019 r. kierował nowym hotelem Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, a w październiku tego samego roku został dyrektorem generalnym Gromady Centrum.

Zmarł Arne Sorenson, prezes sieci Marriott

Po długiej chorobie 15 lutego zmarł Arne M. Sorenson, prezes i dyrektor generalny sieci Marriott International. Miał 62 lata. Przed dwoma laty zdiagnozowano u niego raka trzustki. Arne Sorenson został prezesem i dyrektorem generalnym sieci Marriott w 2012 r., a dołączył do niej w 1996 r. Był dopiero trzecim prezesem w 94-letniej historii tej sieci i pierwszym spoza rodziny Marriottów

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *