Hold on Tight to Your Dream, czyli czy wkrótce powstanie muzeum restauracji i hotelarstwa?

Może nie do końca wszystkich restauracji, ale z pewnością tych tradycyjnych, z klimatem socjalnym i koncepcją dań przygotowanych na żywo przez szefa kuchni i jego ekipę.

WW sieci krążą filmiki przedstawiające sterylną grupę japońskich turystów zwiedzających paryską brasserie, gdzie urocza przewodniczka przebrana za hostessę opowiada, jak to w dawnych czasach (aż rok temu) lokalni barbarzyńcy spożywali kolację, siedząc naprzeciwko siebie, częstując się chlebem ze wspólnego koszyczka, podając sobie wspólne przyprawy. O zgrozo, niektórzy nawet zajadali się fondue bourginon z jednego garnka, gotując w tym wywarze covidowym kostki wołowiny na długim widelcu. Science fiction? Jeśli poszczególne rządy nie poluzują, to takie muzealne pizzerie, osterie, puby i biersztuby pojawią się od Rzymu przez Berlin do Londynu. Wyprą nawet muzeum seksu w Amsterdamie i Mme Tussauds gdziekolwiek… A w Polsce obok Gesslerowni, Okrasowni i Amarowni, w obowiązkowym pakiecie turystycznym będzie jeszcze Bar Mleczny Ryś ze wspólną łyżką na łańcuchu. Wtedy, po zwiedzaniu kilku muzeów, jak już porządnie zgłodniejemy, to w minimarkecie wmontowanym w ścianę hotelowego lobby kupimy sobie jakiś higienicznie zapakowany sandwicz, który spożyjemy indywidualnie, w sterylnym zaciszu pokoju, oglądając jedynie słuszną telewizję, wypluwającą mrożące krew w żyłach statystyki zakażeń w kraju i na świecie. I to jest wersja optymistyczna, bo występuj [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *