Sieć Focus Hotels przekroczyła próg 1 tys. pokoi – dołączył hotel Elbląg

Sieć Focus Hotels podpisała umowę dzierżawy na 4-gwiazdkowy hotel Elbląg z 85 pokojami. Tym samym przekroczyła próg 1 tys. pokoi. To 12. obiekt w portfolio sieci, a jeszcze w tym roku otwarte mają być kolejne w Szczecinie i Bydgoszczy.Umowa ze spółką Wiwaldi Junior podpisana została na 15 lat. Otwarty 10 lat temu na Starym Rynku hotel znajduje się w zrekonstruowanym zespole kamienic. Oferuje m.in. centrum konferencyjne na 300 osób, restaurację Dom Królów z przeszklonym dachem, strefę SPA & wellness z basenem, saunami i częścią fitness oraz parking podziemny. Był pierwszym w mieście hotelem 4-gwiazdkowym, a obecnie jest jednym z dwóch. W sieci Focus Hotels wraz z nowym obiektem działa 1050 pokoi, m.in. w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Bydgoszczy i Lublinie.

W najbliższych miesiącach otwarte mają zostać kolejne: Grand Focus w Szczecinie z 90 pokojami w rozbudowanej XIX-wiecznej kamienicy oraz Focus Hotel w Bydgoszczy z 89 pokojami, powstający w przebudowywanym dawnym biurowcu z lat 60. Do połowy przyszłego roku otwarty ma też zostać 234-pokojowy Focus Premium w Warszawie przy ul. Woronicza oraz 60-pokojowy Focus w Stargardzie w woj. zachodniopomorskim. Sieć Focus rozwija się przez dzierżawy hoteli nowo budowanych, jak i już działających. Pierwszy hotel od zewnętrznego podmiotu został wydzierżawiony 10 lat temu w Gdańsku (trzy pierwsze – w Łodzi, Szczecinie i Bydgoszczy, należały do właściciela sieci Grupy Kapitałowej Immobile). W marcu tego roku umowa dzierżawy przedłużona została na następne 15 lat. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *